Посилення України на шляху до НАТО: у Брюсселі завершилася дводенна міністерська зустріч Альянсу (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 4 грудня, у Брюсселі завершилася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, повідомляє FREEДОМ.

У міністерській зустрічі взяв участь і міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. За його словами, союзники позитивно оцінили прогрес України у виконанні Річної національної програми Україна — НАТО. Зазначимо, що за допомогою цього інструменту оцінюють успіхи на шляху інтеграції з Альянсом. Вступ до НАТО залишається стратегічним завданням України, а двосторонні безпекові угоди з окремими країнами-членами Альянсу — це кроки на цьому шляху.

“Ці угоди посилюють нас на шляху до НАТО. І в кожній угоді це зазначається. Ніяка це не альтернатива. Це дорога, яка зміцнює нас, це домовленості, які дозволяють нам стратегічно планувати. Кожна з цих угод з нашими партнерами містить конкретні цифри, конкретні зобов’язання наших партнерів у допомозі — від “оборонки”, постачання зброї, довготривалої фінансової підтримки, гуманітарної допомоги, санкцій і так далі. І це дозволяє нам посилюватися на шляху до НАТО. Це інструмент і елемент посилення і допомоги Україні і зараз, і на шляху до НАТО”, — наголосив Сибіга.

За підсумками міністерської зустрічі глава НАТО Марк Рютте закликав союзників надати Україні таку допомогу, яка б допомогла завершити війну.

“Союзники працюють над виконанням фінансового зобов’язання в розмірі 40 млрд євро в межах безпекової допомоги для України у 2024 році. І я очікую, що нове командування у Вісбадені (центр НАТО для координації допомоги Україні, — ред.) буде повністю працездатним до кінця цього року. Але ми повинні зробити більше, ніж просто підтримувати Україну в боротьбі. Ми повинні надати достатню підтримку, щоб змінити траєкторію цього конфлікту раз і назавжди, — зазначив він.

На зустрічі Україна отримала позитивні сигнали не тільки від Альянсу загалом, але й від окремих його членів. Так, США мають намір використати буквально кожен цент із раніше схваленого пакету допомоги на 61 млрд доларів.

“Сполучені Штати нарощують власні ресурси та допомогу в сфері безпеки, щоб продовжувати допомагати Україні у зміцненні її ППО, артилерії, бронетехніки. Ми сповнені рішучості, і я повністю згоден із наміром президента Джо Байдена витратити кожен цент, який у нас є з 61 млрд доларів, схвалених Конгресом США”, — акцентував державний секретар США Ентоні Блінкен.

До завершення каденції нинішньої адміністрації президента США залишається трохи більше ніж місяць. І вона хоче завершити її на високій ноті.

Україна розраховує продовжити таку саму співпрацю і з командою новообраного президента США Дональда Трампа. Як розповів міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, зараз у США представники України, серед яких голова Офісу президента Андрій Єрмак, працюють над зміцненням контактів із новим керівництвом США.

Читайте також: НАТО поставить в Україну все, що зможе: триває міністерська зустріч Альянсу — подробиці з Брюсселя (ВІДЕО)

Нагадаємо, 3-4 грудня у Брюсселі тривала дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. Головна тема — гарантії безпеки для України, збільшення військової допомоги та досягнення миру — але миру через силу. У межах заходу також відбулося засідання Ради Україна — НАТО.

Прямий ефір