Посилення санкцій проти Росії обговорюватимуть лідери країн G7 на саміті в Японії. Про це пише американське видання Politico. Нові заходи мають перекрити Москві лазівки обходу санкцій. І насамперед ідеться про експорт російських енергоресурсів, інформує FREEДОМ.
Лідери G7 мають намір остаточно перекрити Росії можливість транспортування і постачання газу трубопроводами в Німеччину і Польщу. Зокрема, якщо Кремль вирішить відновити постачання в Європу, пише американське видання Politico. За словами європейських чиновників і аналітиків, поки що в Євросоюзі немає єдності з цього питання.
“ЄС навряд чи внесе зміни до 11-го пакету санкцій проти Росії, щоб назавжди перекрити газопроводи, які Кремль відключив після вторгнення в Україну. Хоча це питання буде обговорюватися на майбутньому саміті G7”, — зазначають дипломати G7 на умовах анонімності.
До повномасштабного вторгнення в Україну, Росія була найбільшим постачальником газу в Європу. Її частка становила 40%. За даними аналітичного центру “Брейгеля”, зараз ця частка менша за 8%. Зокрема, на двох найбільших маршрутах — підводному газопроводі “Північний потік” до Німеччини й газопроводі “Ямал — Європа”, що проходить через Польщу, потоки впали до нуля. Тільки трубопровід “Турецький потік” через Чорне море працює на колишньому рівні.
“Саміт G7 покликаний стримати спроби воскресити “Північний потік” і насамперед, щоб придушити голоси в Німеччині та будь-яких інших країнах, де можуть бути компанії та споживачі, зацікавлені у відновленні імпорту російського трубопровідного газу в один прекрасний день”, — каже старший аналітик компанії ICIS Аура Сабадус.
Якщо лідери G7 підтримають рішення про заборону імпорту російського газу до Європи, це може підштовхнути Брюссель до того, щоб включити такі самі обмеження в можливий 12-й раунд санкцій ЄС, наголошують аналітики. На цьому ж наполягає Київ.
“Заборона імпорту російського газу трубопроводами може стати хорошим символічним кроком. Це може позбавити Росію зручного способу шантажувати ЄС і розбещувати європейських політиків”, — вважає міністр енергетики України Герман Галущенко.
Також під час Саміту G7 союзники мають намір ухвалити нові заходи, спрямовані проти обходу Росією санкцій за допомогою третіх країн.
“На найближчій зустрічі “Великої сімки” буде зроблена спроба якраз поставити бар’єри, які не дадуть змоги Російській Федерації обходити вже наявні санкції. Адже коли, наприклад, до Європи надходять нафтопродукти, отримані з російської нафти, наприклад, в Індії, це не що інше, як обхід санкцій”, — наголошує експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.
Як зазначають експерти, лідери держав “Великої сімки” мають намір запровадити такі нормативно-правові обмеження, які не дадуть змоги Москві обходити вже чинні санкції. Зокрема, в тому, що стосується експорту російських енергоресурсів.
Читайте також: Китайські компанії можуть потрапити під санкції ЄС через допомогу Росії — подробиці (ВІДЕО)
Як повідомлялося, дефіцит бюджету Росії за перші чотири місяці вже перевищив річний план. Тепер, щоб вийти в нуль, фінансова система повинна закривати кожен наступний місяць із профіцитом. З урахуванням колосальних витрат на війну проти України та західних санкцій зробити це фактично неможливо. Це означає, що якісь із потреб бюджетних програм у Російській Федерації покрити не зможуть.