Посилення санкцій і контроль за їх виконанням може допомогти в боротьбі з тіньовим флотом РФ, — Бураковський

Ігор Бураковський. Фото: ukrinform.com

Росія нарощує експорт нафти за допомогою тіньового флоту. Оскільки в торгівлі бере участь дедалі більша кількість вантажовідправників і посередників, такі постачання складніше відстежити. Проте союзники України намагаються вести боротьбу з тіньовим флотом РФ. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

“Одне з перших рішень щодо тіньового флоту Росії було прийнято Сполученими Штатами Америки. І в цьому вони не самотні, наприклад, [є] та ж Велика Британія. Потрібно зазначити, що введення цінової стелі на російську нафту взагалі не передбачало якихось спільних дій з контролю і за цим ціновим обмеженням, і за тим, щоб запобігти обходу цього обмеження. Наразі ситуація виглядає зовсім по-іншому. Дедалі більше країн включається у боротьбу з тіньовим російським флотом”, — розповів економіст.

За його словами, крім цих країн, залишається немало і тих, хто готовий підставити плече Російській Федерації. Тому держави, які побажали оголосити війну російському тіньовому флоту, не повинні зупинятися тільки на заявах.

“Завдання полягає не в тому, щоб ще раз політично заявити так, ми будемо з цим флотом боротися, а в тому, щоб технічно відстежити, які кораблі справді належать до цього тіньового флоту і як зробити так, щоб російську нафту вони не перевозили. І тут потрібно звернути увагу не тільки на найбільші держави, а й зокрема на країни африканського континенту, що розвиваються. Не випадково РФ сьогодні активно намагається працювати в Африці. За деякими даними, там РФ реєструє судна свого тіньового флоту. Сьогодні відомо про те, що Габон вийшов на друге місце за кількістю таких реєстрацій. І це новий виклик для країн, які хочуть усунути тіньовий флот Російської Федерації”, — пояснив експерт.

Він зазначив, що для боротьби з тіньовим флотом одного дипломатичного шляху буде недостатньо.

“Сьогодні санкції запроваджуються безпосередньо проти суден, проти судновласників, проти компаній, які так чи інакше залучені в схемах обходу обмежень на торгівлю з Російською Федерацією. Але це також, напевно, можуть бути й санкції ширшого спектра дії. На інші експортні товари або послуги, які надаються цими країнами”, — зазначив економіст.

Читайте також: Союзники України відкрили “полювання” на тіньовий флот Росії — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір