Посилення ППО, нарощування постачання боєприпасів, авіаційна коаліція: підсумки “Рамштайну” підбив Романенко

Ігор Романенко. Фото: Facebook

12-те засідання контактної групи з допомоги Україні по суті знаменує рік роботи формату “Рамштайн”. На першому міністр оборони США Ллойд Остін заявляв, що однією з цілей є ослаблення Росії, Україна завжди наголошувала, що її мета — вихід на кордони 1991 року. Це може відбуватися поетапно, але так чи інакше Україна разом із союзниками вийде на цей результат. Про це сьогодні, 26 травня, у прямому ефірі FREEДОМ заявив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, підбиваючи підсумки зустрічі, що відбулася напередодні, у форматі “Рамштайн”.

Одним із її важливих результатів він назвав посилення протиповітряної оборони України, яке відкриває нові можливості.

“Уже ухвалено відповідне рішення: посилення як системи протиповітряної оборони, а це означає ті засоби, які знищують аеродинамічні цілі: літаки, вертольоти, крилаті ракети, безпілотні апарати, так і протиракетної оборони: це зенітно-ракетні комплекси з можливістю знищення насамперед балістичних ракет, такі як Patriot PAC-3 останньої модифікації, як SAMP/T. Ці комплекси не лише з можливостями протиракетної оборони, вони також мають велику дальність дії за динамічними цілями, тобто літаки можна знищувати”, — прокоментував гість ефіру.

Важливим він також називав нарощування постачання боєприпасів.

“Путін погрожує, що випускатиме більше, ніж решта світу разом узятий. І йде дуже напружена робота, наша та наших союзників, щодо постачання боєприпасів. Я хотів би нагадати, що наші підприємства військово-промислового комплексу насамперед займаються випуском, як заявляв “Укроборонпром”, для старих радянських систем… За натовськими боєприпасами, звичайно, допомагають союзники, і їх треба якнайбільше”, — зазначив колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ.

Окремо Романенко наголосив на важливості того, що авіаційну коаліцію можна вважати такою, що відбулася.

“Дуже важливий авіаційний компонент, літаки не як самоціль, а літаки як засіб застосування авіаційного озброєння, які можна використовувати як у вигляді винищувачів для посилення протиповітряної оборони, так і у вигляді штурмовиків для завдання ударів по наземних цілях противника, стаціонарним і рухомим. Такі наслідки цієї зустрічі — 12-го “Рамштайну”, — підсумував Ігор Романенко.

Читайте також: Війна Росії проти України на виснаження стає битвою спротиву, — Столтенберг

Нагадаємо, у четвер, 25 травня, проходило 12-те засідання контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на якому учасники планували обговорити питання щодо зміцнення української ППО, а також передачі Україні винищувачів F-16.

Читайте також: Україна вийшла на необхідний рівень озброєнь, завдання кожного “Рамштайну” — утримати його, — експерт Центру оборонних стратегій

Прямий ефір