Посилення оперативної сумісності України з НАТО визнали на саміті у Вашингтоні — коментарі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: focus.ua

Україна стає дедалі більш оперативно сумісною та політично інтегрованою до Північноатлантичного альянсу, йдеться у підсумковому комюніке Ради Україна — НАТО. Але ж українцям потрібна чітка перспектива членства, вважає президент Чехії Петро Павел. Він упевнений: для стабільності на східному фланзі необхідно сприяти інтеграції України до Альянсу, повідомляє FREEДОМ.

Північноатлантичний альянс підтвердив зобов’язання щодо підтримки України у переході до повної оперативної сумісності з арміями країн блоку. У НАТО наголосили: Київ дедалі більше інтегрується до Альянсу. Країни блоку підтримають реформу українського сектору оборони та безпеки в рамках оперативної сумісності армій України та держав-членів Альянсу, йдеться у комюніке за підсумками засідання Ради Україна — НАТО у Вашингтоні.

“Союзники по НАТО справді посилюють свою підтримку, надаючи більше допомоги Україні. І сьогодні ми погодили пакет із командуванням НАТО для України з довгостроковими фінансовими зобов’язаннями, з більш безпосередньою підтримкою, з новими “Петріотами” та боєприпасами для України. І двостороння безпекова угода — на додаток до всього, що ми робимо для підвищення оперативної сумісності з Україною”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Україна досягла успіху на оперативному та тактичному рівні сумісності з НАТО, впевнені аналітики. Українські військовослужбовці проходять навчання за стандартами Альянсу у державах-членах блоку. Київ та Брюссель обмінюються розвідувальною інформацією. А бойовий досвід Збройних сил України для армій НАТО — безцінний.

“НАТО у Вашингтоні похвалило Україну за суттєве розширення оперативної сумісності між Збройними силами України та НАТО… Візьміть навіть авіацію. Наші старі радянські Су-24 та МіГ-29 були переобладнані. Я вже не говорю, що ми навчаємось на нових F-16… Навіть США розробляють спеціально для України нові крилаті бомби з дальністю польоту до 500 км. І швидкість там — близько 700 км/год. Це все є своєрідною сумісністю, і це все розробляється для України”, — прокоментував голова Всеукраїнської громадської організації “Україна в НАТО” Юрій Романюк.

У НАТО не сумніваються: Україна стане членом Північноатлантичного альянсу. Але це має статися якомога раніше, упевнений міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, це єдиний шлях для забезпечення безпеки та стабільності в Євроатлантичному регіоні.

“Ми чули дуже обнадійливі повідомлення на всіх рівнях, що членство є незворотнім, що Україна буде в НАТО. Але, знаєте, ми не можемо чекати ще 75 років, щоб відсвяткувати вступ України. Тому ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб забезпечити якнайшвидший вступ України до НАТО і виконати зобов’язання, які ми взяли на себе”, — підкреслив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен не приховує: його вашингтонський саміт Альянсу розчарував.

“Попри обіцянки, що євроатлантична інтеграція України є незворотною, Україна залишається у залі очікування НАТО. Єдиний спосіб показати, що наші зобов’язання перед Україною є справді незворотними, — це відкрити переговори про вступ до НАТО”, — написав генсек НАТО (2009-2014) Андерс Фог Расмуссен у соцмережі X.

Якщо Київ залишатиметься в “тіньовій зоні” НАТО, то це лише створить умови для нового конфлікту, переконаний президент Чехії Петро Павел. З технічного та військового погляду українська армія — найдосвідченіша в Європі. Тому для стабільності на східному фланзі НАТО потрібно сприяти інтеграції України до Альянсу.

Читайте також: Україні потрібна 5-та стаття НАТО — це може захистити від Росії, — Лісний

Як повідомлялося раніше, на полях саміту НАТО у Вашингтоні Сполучені Штати, ЄС і ще 21 країна підписали Український договір (Ukraine Compact), який гарантує Києву довгострокову підтримку.

Читайте такожЗапрошення до НАТО Україні може бути надано в будь-який момент, — Стефанішина

Прямий ефір