Генпрокуратура РФ визнала “небажаною організацією” команду інтернет-розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) через так звану “дискредитацію російської армії”. Припинила свою діяльність і пензенська програма допомоги постраждалим від нацизму “Діти війни”. Її фінансував німецький фонд “Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє”. Факти репресій Путіна проти свого народу множаться, повідомляє FREEДОМ.
За 10 років існування у благодійній програмі “Діти війни” взяли участь близько 1,5 тис. людей похилого віку, чиє дитинство припало на Другу світову війну. Російська влада зупинила роботу організації через те, що її фінансував німецький фонд.
“Ми працювали з тими людьми похилого віку, у яких, по суті, не було дитинства. Шукали їх самі. У 2013 році починали з групи у 10 осіб, зараз їх більше ніж 1 500. Однак тепер депутати Держдуми заборонили юрособам взаємодіяти з іноземними НКО [некомерційними організаціями], які не зареєстровані у спеціальному реєстрі Мін’юсту. Тому співпраця з німецькою організацією може обернутися для нас кримінальним переслідуванням”, — повідомив директор благодійної організації “Громадянський Союз” Олег Шаріпков в інтерв’ю виданню “Говорить НеМосква”.
З початку 2022 року в Російській Федерації, за офіційними даними, небажаними визнано 54 організації. Серед них правозахисні організації, благодійні фонди, науково-дослідні центри.
“Перші “небажані організації” з’явилися у Росії 2015 року. 2021-го до цього списку правозастосовники почали включати організації, пов’язані зі ЗМІ. 14 липня 2022 року набули чинності поправки, згідно з якими дістати кримінальний термін можна за участь у діяльності небажаної організації навіть за межами РФ”, — зазначають у Центрі захисту прав ЗМІ.
“Небажані” в Росії й ті, хто ставить під сумнів дії режиму. Наприклад, кримчанина Данила Серегіна відправили до СІЗО у справі про повторну дискредитацію армії через повідомлення в соцмережі. Які саме, поки що неясно. Відомо, що чоловік неодноразово висловлювався на підтримку України та критикував Кремль.
А ось учасника бійки з бійцем ПВК “Вагнер” Івана Зирянова із села Нерчинський Завод (Забайкальський край, РФ) заочно заарештували та оголосили у міждержавний розшук.
“Забайкальський крайовий суд повідомив про заочний арешт жителя села Нерчинський Завод Івана Зирянова. Це один із трьох підозрюваних у побитті бійця ПВК “Вагнер” Михайла Таскіна. Двох інших учасників бійки вже затримали. Зирянову вдалося втекти. Трьох чоловіків звинувачують у кримінальних справах про “дискредитацію армії, що спричинила заподіяння шкоди здоров’ю та майну” та “навмисне заподіяння легкої шкоди здоров’ю за мотивами ненависті до соціальної групи”, — повідомляє Telegram-канал Avtozak LIVE.
Тим часом стало відомо, що засудженого до 19 років колонії особливого режиму опозиціонера Олексія Навального можуть відправити в одну з найжорсткіших зон Росії.
“Навального можуть відправити до колонії для засуджених на довічне ув’язнення, де є ділянка суворого режиму. Це може бути колонія “Вологодський п’ятак” на острові Вогненний або колонія “Чорний дельфін” в Оренбурзькій області”, — поінформувала адвокатка Ірина Бірюкова в інтерв’ю російському виданню “Нова газета”.
Два короткострокові побачення, одне довгострокове на рік. Одна посилка чи одна передача на рік. Прогулянка — півтори години на день. Катування музикою та мішень на робі. Такі звичаї у колоніях, куди збираються відправити опозиціонера.
“Почалася інша практика, там почали людей тримати в одиночці. І там були “тортури музикою”. Це ми не змогли змінити. Уявляєте, підйом о п’ятій ранку, відбій о дев’ятій вечора, і 16 годин на день у тебе в камері просто нестерпно репетує музика”, — розповів колишній ув’язнений Омської виправної колонії з особливим режимом Олександр в інтерв’ю “Новій газеті”.
На думку експертів, у колонії особливого режиму Навальному лише множитимуть “порушення”, як це робили у колонії суворого режиму, де вже відбував покарання опозиціонер.
Читайте також: Кількість випадків насильства в РФ зростатиме — влада проводить через “м’ясорубку” війни величезну частину населення, — Полозов
Нагадаємо, якщо динаміка переслідувань у РФ збережеться, то 2023 року в країні буде порушено більше кримінальних справ за статтею про держзраду, ніж за останні 20 років. Масштаби переслідувань неугодних у путінській Росії вже можна порівняти зі сталінськими. Щодня в Російській Федерації порушують за однією кримінальною справою за статтею про держзраду.