Після запитів Києва і місяців переговорів Україна отримає першу роту німецьких танків Leopard (“Леопард”). Польща передасть їх Збройним силам України, про що заявив президент Польської Республіки Анджей Дуда напередодні у Львові, під час зустрічі глав країн Люблінського трикутника. Литва надасть Україні системи ППО, повідомив лідер країни Гітанас Науседа. Яке ще озброєння необхідне Києву — у матеріалі журналістів FREEДОМ.
Наприкінці 2022-го головнокомандувач Збройними силами України Валерій Залужний в інтерв’ю виданню The Economist сказав, що для того, аби вийти на рубежі станом на 23 лютого, необхідні щонайменше 300 танків, 700 БМП і 500 гаубиць. І зауважив — це без урахування винищувачів F-16.
Союзники Україну почули. Лише за останній тиждень про нові поставки озброєння заявили Швеція, Канада, Пакистан та інші держави. Але найголовніше — Захід нарешті вирішив передати Києву танки. Очікується, що слідом за Польщею, “Леопарди” передасть і Німеччина. Про це за результатами зустрічі в Харкові з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба.
“Кожну хвилину під час візиту нас незримо супроводжувала тема “Леопардів”. Я не сумніваюся, що Україна отримає німецькі танки. Ба більше, думаю, що і німецький уряд десь у глибині душі вже розуміє, що це рішення буде ухвалено. Засмучує лише те, що воно ще не ухвалене і тому ми втрачаємо дорогоцінний час і життя”, — сказав міністр Кулеба.
Таким чином, кажуть експерти, союзники України перейшли до нового етапу допомоги. Захід перестав боятися ескалації з боку Росії. Насамперед тому, що Україна показала всьому світу, що з Москвою можна і потрібно боротися. А українські політики змогли знайти правильні слова, щоб переконати партнерів не боятися погроз Кремля.
“Зараз 2023-й. Війна в Україні ще не закінчилася, але ситуація змінюється. І зараз уже чітко зрозуміло, хто переможе. Попереду — ще битви і сльози, але вже зараз я точно можу сказати, хто був найкращим минулого року. Це були ви. Вільні люди — вільного світу. Третьої світової війни не буде, це не трилогія. Україна зупинить російську агресію на нашій землі”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Поставки західного наступального озброєння особливо важливі саме зараз, напередодні нового етапу мобілізації в Росії. Важливо посилити ЗСУ до поповнення військ противника свіжими силами, кажуть аналітики.
Глава Головного управління розвідки Міноборони заявив, що наступна контрнаступальна операція української армії очікується на початку весни. І нове озброєння Заходу може стати основою для успішного прориву.
“Говорячи про те, скільки нам потрібно, то чим більше, тим краще. Позаяк, якщо 300 танків нам потрібні для проведення наступальної операції на певному напрямку, то, безумовно, нам ще потрібно звільняти і Луганську, і Донецьку області. І Крим теж. Тобто набагато більша кількість танків і броньованих машин нам необхідна”, — вважає військовий оглядач Денис Попович.
У перші дні січня Франція, США і Німеччина оголосили про безпрецедентні пакети військової допомоги для Києва. Кожна країна передала Україні наступальну техніку і боєприпаси для артилерії, а Німеччина погодилася поставити ще одну батарею ЗРК Patriot (“Петріот”).
Читайте також: Нові постачання зброї та фіндопомога Україні — підсумки саміту Люблінського трикутника у Львові (ВІДЕО)