Постачання Україні ракет Taurus: що впливає на думку Шольца, розповів військовий оглядач

Денис Попович. Фото: detector.media

Серед політиків Німеччини поширена думка, що Україна має повне право завдавати ударів по військових об’єктах, розташованих на території РФ. Про це сьогодні, 2 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач Денис Попович.

“Я думаю, що ця думка досить поширена серед німецьких політиків. І в принципі, вона правильна, тому що якщо є військові цілі, то вони можуть здійснюватися по території країни-агресора. Тим паче, що Росія абсолютно не соромиться завдавати ударів по території України, й не тільки по цілях, які вона вважає військовими, куди частіше завдають удари по мирних домівках, інфраструктурних об’єктах, по теплоелектростанціях, енергоінфраструктурі тощо”, — сказав він.

Попович зазначив, що рішення про передачу Україні ракет Taurus із дальністю до 500 кілометрів залежить від канцлера Німеччини Олафа Шольца, який поки що не дає дозволу на постачання.

“І очевидно, це рішення він ставитиме в залежність від появи в розпорядженні Збройних сил України балістичних ракет ATACMS. І крім того, ми знаємо, що тут позиція американців, зокрема, не змінилася. Вони не хотіли б, щоб ми за допомогою американської зброї завдавали ударів по території РФ. Тому така позиція є, але вона навряд чи може вважатися колективною думкою Заходу. Хоча це дуже цікавий симптом, він говорить якраз про те, що очевидно позиція з приводу того, дозволяти чи не дозволяти Україні завдавати ударів західними ракетами по території Росії, вона змінюється”, — заявив Попович.

Він нагадав, що досить довго “гра йшла в одні ворота”: Російська Федерація обстрілювала українські міста, але зараз увійшов у практику обмін ударами.

“Тепер відбувається обмін ударами. Як мінімум, ми вже відповідаємо. І ми бачимо, що на відміну від дій росіян, наші дії якраз спрямовані на військові об’єкти. Завод, який виробляє ракети Х-39, є військовим об’єктом, і тому являє собою законну ціль, яка підлягає знищенню. Тому зараз почався обмін ударами. І, власне кажучи, це головна відмінність від того, що відбувалося буквально ще рік тому”, — сказав військовий оглядач.

Водночас він констатував, що на інтенсивність ударів дронів-камікадзе по території України відповідні дії Сил оборони поки що особливого впливу не мають.

Читайте також: Три місяці знадобиться українським військовим, щоб навчитися запускати ракети Taurus — деталі

Нагадаємо, крилаті ракети великої дальності SCALP вже поставили Україні французи, Storm Shadow — британці.

Прямий ефір