Світові ЗМІ повідомляють про передачу Іраном балістичних ракет Російській Федерації. Уже є реакція США та Європейського Союзу — вони обіцяють уже найближчим часом запровадити санкції проти Ірану. Але, в будь-якому разі, ці санкції навряд чи зможуть завадити Ірану й надалі виробляти ці ракети та зміцнювати свою ракетну програму. Таку думку сьогодні, 7 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
“Формально, наразі Іран має право продавати ці ракети, тому що якраз торік закінчився термін санкцій, які були визначені ядерною угодою 2015 року. Тому, виходячи з цього погляду, Іран нічого не порушує”, — зазначив Семиволос.
Що стосується постачання цих ракет Росії, за його словами, з огляду на політичні рішення Європейського Союзу і США, санкції можуть бути введені.
“Але вони навряд чи можуть завадити Ірану й надалі виробляти ці ракети та зміцнювати свою ракетну програму”, — наголосив експерт.
Він також акцентував, що Іран заперечує передачу ракет РФ.
“Це традиційний іранський підхід. Тобто, вони нічого не визнають або удають, що не визнають. Це так званий принцип розбитої попільнички. Навіть якщо ви знатимете, що це попільничка, і складете її з різних осколків, остаточна гарантія, що це попільничка, буде тільки тоді, коли ви знайдете останній осколок. А останній осколок — це, власне, визнання країною, що вона постачає озброєння РФ. Іран цього ніколи не зробить”, — констатував гість ефіру.
За його словами, довести, що РФ використовує іранські ракети, також буде дуже складно, тому що вони будуть “перемальовані” на російський лад.
“Тобто, замість іранських “Шахедів” стали російські “Герані”. А замість іранських ракет будуть якісь інші квіткові назви. Таким чином, Іран буде стверджувати, що він нічого не постачав, а це все російське виробництво. Це традиційна політика Ірану. Тобто, немає нічого нового“, — зазначив директор Центру близькосхідних досліджень.
Він наголосив, що санкції ЄС і США проти Ірану за постачання балістичних ракет Російській Федерації, найімовірніше, для самого Ірану не матимуть жодних наслідків. А якщо й будуть, то несуттєві.
“Ще раз повторюся: насправді зараз Іран, найімовірніше, не матиме жодних для себе наслідків. Або принаймні ці наслідки не будуть для нього достатньо серйозними”, — резюмував Ігор Семиволос.
Читайте також: Росія отримала кілька сотень балістичних ракет від Ірану — реакція світу