Ще шість систем ППО Patriot (“Петріот”) намагається знайти Німеччина в країнах НАТО. Це на додаток до однієї, яку пообіцяла передати Україні раніше. Про це заявив канцлер Олаф Шольц після засідання Європейської Ради в Брюсселі. Також глава зовнішньополітичного відомства України Дмитро Кулеба заінтригував позитивними новинами щодо ППО після саміту країн “Великої сімки” (G7). За його словами, міністри закордонних справ країн G7 зосереджені на ухваленні рішення щодо передачі додаткових батарей ППО, інформує FREEДОМ.
Федеральний уряд Німеччини запустив нову ініціативу щодо забезпечення України додатковими засобами протиповітряної оборони. Глава МЗС ФРН Анналена Бербок і міністр оборони Борис Пісторіус звернулися з цією метою як до партнерів по НАТО і в Євросоюзі, так і до третіх країн.
“Останні кілька тижнів були більш ніж важкими через постійні повітряні атаки на Україну. Ось чому ми з міністром оборони спільно виступили з ініціативою щодо посилення підтримки в галузі протиповітряної оборони. Ми спільно запустили картографування, особливо щодо наявних можливостей протиповітряної оборони всередині НАТО, а також у всьому світі”, — пояснила Бербок.
Мета ініціативи — якомога швидше надати Україні ще більшу підтримку в галузі ППО. Чехія підтримала ініціативу Берліна і готова виступити як посередник.
“Якщо знадобиться така сама форма співпраці, як у випадку з ініціативою щодо постачання боєприпасів Україні, ми готові знову виступити як країна-посередник”, — цитує міністра оборони Чехії Яну Чернохову інформаційне агентство CTK.
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте і провідний кандидат на посаду генерального секретаря НАТО заявив, що продовжить спроби переконати держави, які мають на озброєнні системи Patriot, вивільнити їх, щоб допомогти Україні протистояти атакам Росії.
“Ми знаємо, що багато країн сидять на великій купі систем Patriot, можливо, не бажаючи надавати їх безпосередньо. Ми можемо у них купити, можемо доставити в Україну, у нас є гроші. Це дуже важливо”, — цитує прем’єра видання Guardian.
Нідерланди на два роки заклали в бюджет 4 млрд 400 млн євро допомоги для України. З цієї суми 4 млрд припадають на військову підтримку і розподілені на три наступні роки, а решта 400 млн — на невійськову допомогу. Також Амстердам пообіцяв передати Україні кілька Patriot, хоча не уточнив, скільки саме.
“Я дуже поважаю зобов’язання, продемонстровані Німеччиною, яка оголосила в минулі вихідні, що надасть додаткову систему Patriot. І вона наполегливо працює над тим, щоб переконати більше країн терміново поставити Україні необхідні системи ППО. І ми розглянемо, як ми можемо підтримати цю німецьку ініціативу”, — сказав Рютте.
Президент України Володимир Зеленський на спеціальному засіданні Європейської Ради заявив, що Україна потребує негайної допомоги, щоб зупинити російську агресію, тому держави ЄС мають бути більш рішучими. Він повідомив, що Росія цілеспрямовано знищує теплову електрогенерацію України. Під ударами — дамби та обладнання гідроелектростанцій, а також газова інфраструктура. За словами президента, це можна зупинити тільки силою ППО.
“Системами, які є у вашому розпорядженні. Вони потрібні в Україні просто зараз. Вони потрібні, щоб позбавити Путіна звички покладатися на терористичні методи, і це, зокрема, і ваша безпека. Що більші наші ударні спроможності, то швидше російський окупант буде змушений залишити суверенну територію України й, завдяки цьому, буде змушений надати спокій кожному із сусідів, усю Європу”, — заявив Зеленський.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг також закликав союзників активізувати свої зусилля з постачання Києву додаткових систем протиповітряної оборони, а Міністерство оборони США заявило про нагальну потребу в забезпеченні України можливостями ППО і закликало Палату представників ухвалити законопроєкт про допомогу Україні.
Читайте также: Страны НАТО могут передавать Украине системы ПВО, даже если это повлияет на их обороноспособность, — Столтенберг
Як повідомлялося раніше, 19 квітня відбулося засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів оборони. Воно було скликане за запитом Києва і проводилося в онлайн-форматі. Головна тема — потреби України в системах ППО і снарядах.
Читайте також: Не всі до кінця позбулися страху перед Росією, — Подоляк про затримки поставок озброєння Україні