Пошук нових місць дислокації на окупованій території для ворога — це вже спосіб життя, — Гуменюк

Окупований Крим. Фото: Фото: ukrinform.ua

Українські партизани в тимчасово окупованому Джанкої зафіксували переміщення російської військової техніки, боєприпасів, особового складу. Ротація підрозділів, пошуки нових місць дислокації для ворога на тимчасово окупованій території України — це вже їхній спосіб життя. Про це сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 квітня.

“Ми досить часто фіксуємо ці моменти в житті російських військових, і говорили про те, що ротація підрозділів, пошуки нових місць дислокації для ворога на тимчасово окупованій території України — це вже спосіб життя. Вони розуміють, що ми добре знаємо свої території, хоча вони вже дуже багато часу окуповані, і розуміємо, де там можуть розташовуватися ворожі об’єкти. Прорахувати ймовірність розташування військового об’єкта, спираючись на дані руху опору, партизан, досить просто”, — сказала Гуменюк.

Водночас вона наголосила, що завдання Сил оборони України — забезпечити відсутність там цивільних людей для того, щоб здійснити безпосередньо ураження російського військового об’єкта.

“Однак не все так швидко і просто, як переказати цю послідовність дій. У даному випадку ми ретельно відстежуємо переміщення резервів ворога, бо розуміємо, що мілітарний хаб у Криму, який вони створили, — це потенційний ресурс для поповнення сил угруповання військ “Днепр”, яке перебуває наразі на лівобережній тимчасово окупованій частині України”, — резюмувала Гуменюк.

Вона також доповнила, що з цієї ж причини ускладнене відпрацювання українських військових по ворожих системах “Бастіон” у Криму.

“Окупанти намагаються, прикриваючись людьми, наносити удари з тим, щоб наша відповідь не могла бути результативною. Ми не можемо вдарити в райони, де перебувають мирні громадяни тимчасово окупованих територій України”, — сказала речниця.

Читайте також: Російський залізничний шлях уздовж окупованих територій України: чим він може бути небезпечний і як його можна знищити — проаналізували експерти

Прямий ефір