32 об’єкти нафтопереробної промисловості РФ розташовані в європейській частині Росії. Зважаючи на атаки безпілотників та інших ударних засобів, 20 із них уже зазнали пошкоджень різного ступеня. Це свідчить про те, що Сили оборони України системно і методично знищують один із ключових елементів, який забезпечує бойову міць російської армії. Про це сьогодні, 18 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Владислав Селезньов.
Нафтопереробний комплекс РФ забезпечує російську армію паливом.
“Паливо — це кров армії. Немає дизельного палива, немає авіаційного гасу — техніка зупиняється. Так, безумовно, нам ще рано говорити про те, що у росіян паливо повністю вичерпане, або що в них немає можливості своєчасно забезпечувати ту ж бронетехніку на полі бою. Але деяке вихолощення ресурсів є”, — сказав Селезньов.
Як приклад він навів серію ударів по підприємствах нафтопереробного комплексу на півдні Російської Федерації — у Краснодарському краї.
“Ці удари призвели до певного колапсу в діях російської армії, сконцентрованих на півдні України. Згадайте, коли ми востаннє чули про масштабні наступальні дії РФ на півдні Херсонської або ж Запорізької областей? Епізоди там відбуваються, але про масштабування бойових дій не йдеться. І цілком імовірно, що це пов’язано, зокрема, і з тим, що Росія не має достатньої кількості паливних ресурсів для організації масштабних бронетанкових атак”, — прокоментував експерт.
Крім того, що пошкодження нафтопереробних об’єктів ускладнюють постачання палива на фронт, Росія також не має можливості його експортувати за кордон і заробляти на цьому кошти для продовження війни.
“Звичайно, нам належить ще багато зробити, щоб позбавити Росію можливості заробляти і наповнювати свій бюджет. Але в цьому напрямку українська армія діє систематично і досить ефективно. Знищення того ж обладнання, особливо якщо йдеться про сучасний нафтопереробний завод, теж важливе. Адже Росія через запроваджені санкції не може його, як раніше, закуповувати у західних країн. І росіянам доводиться докладати чималих зусиль, щоб за сірими схемами знаходити комплектувальні для пошкодженого обладнання”, — резюмував Владислав Селезньов.
Читайте також: Україні потрібно посилювати атаки не тільки на НПЗ, а й на газовий комплекс РФ — думка експерта
Нагадаємо, в ніч на 17 лютого Сили оборони України завдали високоточного удару по стратегічних об’єктах військової та паливно-енергетичної інфраструктури РФ. У результаті успішної операції уражено Ільський нафтопереробний завод у Краснодарському краї РФ. Під удар потрапили також нафтоперекачувальні станції “Кропоткінська” і “Андреаполь”, що забезпечували транспортування пального для потреб окупаційних військ.
А в ніч на 5 лютого в Краснодарському краї РФ дрони атакували нафтопереробне підприємство “Албашнефть”.