Посад-Покровське відновлюють з нуля: як оживає село на Херсонщині (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Село Посад-Покровське під Херсоном перебувало в епіцентрі бойових дій із початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Так і не захопивши населений пункт, путінські окупанти його повністю знищили. Нині село відновлюють із нуля. Зруйновані будинки зносять, а на їхньому місці зводять нові, інформує FREEДОМ.

На в’їзді до Посад-Покровського — цвинтар снарядів. Поруч десятки автомобілів, знищених обстрілами російських військ. Село між Миколаєвом та Херсоном з початку повномасштабної війни стало щитом для південних міст. Майже 9 місяців Посад-Покровське було на самій лінії фронту. За сотні метрів звідси йшли запеклі бої. Мальовниче село російські окупанти зруйнували. Жодного вцілілого будинку тут не лишилося.

Після визволення Херсона тут відроджується мирне життя. Люди повертаються відновлювати свої будинки.

“У квітні ми приїхали того року. І живемо. І нікуди не збираємося ані їхати, ані тікати. Житимемо тут”, — каже мешканка Посад-Покровського Надія.

Посад-Покровське опинилося в епіцентрі бойових дій із перших днів повномасштабного вторгнення російської армії.

“Почали бахати, стою та бачу — полетіло на Миколаїв, там зарево. Полетіло на Херсон, там зарево… Ми у сусідів були у погребі три дні, потім у дитячому садку в підвалі три дні. 30 березня вже виїхали”, — каже Надія.

Повернувшись додому, Надія побачила купи каміння у своєму дворі. Літня кухня та гараж просто розібрані на цеглу. Говорить, за місяць до початку великої війни купила нову техніку. Її врятувати також не вдалося. Радіє, що будинок ще можна відновити — стіни вистояли.
Надія з чоловіком замінили вибиті вікна. Для обігріву встановили буржуйку. Покидати рідний будинок вони більше не збираються.

Нині Посад-Покровське відновлюють із нуля. Експериментальний проєкт реалізують у партнерстві із Державним агентством відновлення. Кожен пошкоджений об’єкт повністю перепланують. Відновлюватимуть двори комплексно — і будинки, і господарські будівлі. Згідно з проєктом, селу повернуть автентичний образ. Повністю зруйновані будинки зносять. На їхньому місці вибудовують нові.

Згорілий будинок Валентини — у черзі на знесення. Жінка вирішує проблеми з документами, а поки що разом з матір’ю живе у тимчасовому житлі від волонтерів.

Будинок сусідки Валентини вже знесли. Незабаром почнуть заливати новий фундамент. Власниця, Марія Михайлівна, поки що живе у модульному будиночку. Облаштувала невелику кухню, поставила буржуйку. Син допоміг з необхідними меблями та технікою.

“Згоріло все. Будинок повністю згорів. Все, що в будинку було, повністю згоріло. Не лишилося нічого. Аі ложки, ані вилки”, — каже мешканка Посад-Покровського Марія Михайлівна.

У перші дні повномасштабної війни жінку евакуювали на Закарпаття. Там допомогли з усім необхідним. До рідного села Марія Михайлівна повернулася пів року тому, для оформлення документів. Щойно стало відомо про можливість відновити свій будинок.

Марія Михайлівна сподівається, що наступної зими проведе вже в нових стінах. Роботи у селі не припиняються. Поступово відновлюють комунікації. Мешканці повертаються додому та вже запрошують влітку на довгоочікуване новосілля.

Прямий ефір