Порятунок життя на передовій — як працюють українські військові медики

Стабілізаційний пункт біля лінії фронту. Скріншот: uatv.ua

“Працюємо, як на конвеєрі”, — кажуть військові медики одного зі стабілізаційних пунктів біля лінії фронту. Після інтенсивних боїв чи обстрілів поранених привозять багато: усіх потрібно врятувати, усім надати допомогу та відправити до шпиталю, повідомляє FREEДОМ.

“Зараз найбільше поранених з осколковими від мін, артилерії. Кульових дуже мало. Бої на великій дистанції відбуваються”, — розповідає медик одного з фельдшерських пунктів Владислав.

На запитання журналістів він відповідає, не відволікаючись від роботи, — дуже важливо все записати й зафіксувати, щоб далі лікарі знали, що було зроблено пораненому.

“Перша допомога надається на полі бою, а часом привозять сюди”, — каже він.

Крики, закривавлені бинти — це повсякденна рутина для працівників цього стабілізаційного пункту. Це перше місце, куди доставляють поранених солдатів для лікування.

Медику Миколі Тертишному 37 років, він колишній терапевт, родом із Дніпра. Знову служити почав із березня 2022 року.

“Я вже бачив це у 2014-2015 році. Але зараз інтенсивно все. А роботи більше в 10, 20, а може, в 30 разів. Зараз обслуговуємо й інші батальйони, інші бригади, зараз у нас конвеєр”, — розповідає він.

Цей стабілізаційний пункт розташований буквально біля лінії фронту. Після надання першої допомоги поранених солдатів доправляють до шпиталю.

Читайте також: Військові РФ не припиняють наступ на Лиманському та Бахмутському напрямках і зазнають великих втрат, — Генштаб ЗСУ

Прямий ефір