Порядок виявлення й повернення депортованих у Росію дітей затвердив уряд України — подробиці

Діти, які повернулися з російської окупації. Фото: ombudsman.gov.ua

Постанову “Про затвердження Порядку виявлення та повернення дітей, депортованих або примусово переміщених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України” ухвалив напередодні український уряд. Проєкт акта розроблено Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у межах виконання плану Bring Kids Back UA, який є складовою формули миру президента України Володимира Зеленського, повідомляє FREEДОМ із посиланням на урядовий сайт.

Постанова визначає взаємодію між суб’єктами, які беруть участь у пошуку, поверненні й забезпеченні соціального захисту та реінтеграції дітей, зокрема дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У документі також йдеться про дітей, які перебувають під ризиком депортації або переміщення.

Суб’єктами визначені представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, Національного інформаційного бюро. Координатором їхньої взаємодії — Мінреінтеграції.

“Проєкт акта покликаний законодавчо врегулювати питання повноважень цих суб’єктів щодо виявлення та повернення депортованих або примусово переміщених дітей. Одним з основних заходів, який має здійснюватися законними представниками дитини й іншими уповноваженими органами, є розробка індивідуального плану повернення. Такий план має бути комплексним та розробленим з урахуванням індивідуальних потреб дитини”, — зазначили в Кабміні.

Читайте також: 161 дитину, викрадену РФ, вдалося знайти в Німеччині: деталі від правозахисниці

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір