Порядок денний мирного саміту звузили задля повної підтримки країнами-учасницями — пояснення Петренка

Ігор Петренко. Фото: uatv.ua

Завдання України на Глобальному саміті миру — показати, що українська формула є фундаментом справді справедливого миру, а не “паузи між обстрілами”. Ті чи інші формулювання можуть бути відкориговані, але філософія та логіка мають бути саме такими, як пропонує Україна. Про це сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доктор політичних наук Ігор Петренко.

Перший мирний саміт, на його думку, має завершитись формуванням пулу країн, які підтримують українську формулу миру. У даному випадку йдеться про три її пункти: ядерну та продовольчу безпеку та повернення українських дітей.

“Очевидно, це сталося після консультацій із різними країнами. Тобто, очевидно, ми хочемо отримати спільне комюніке, яке буде підтримане всіма країнами-учасницями, і тому трошки звузили, скажімо, порядок денний: з усіх пунктів формули миру на ті, які повністю готові підтримати. І наступний крок — це розробка покрокового плану, як це імплементувати, які важелі тиску на Російську Федерацію потрібно буде залучено для того, щоб вона виконала ті пункти, які, відповідно, будуть узгоджені”, — пояснює Петренко.

Він підкреслив, що успіх саміту залежить і від кількості учасників, а на сьогодні відомо про понад 80 країн, і від рівня представництва.

“Ми намагаємось залучити на підтримку формули миру ті країни, які на сьогодні займають умовно нейтральну позицію. Насамперед йдеться про країни глобального Півдня. Умовне поняття. Це країни Африки, Азії, Латинської Америки. У тому, щоб донести їм інформацію, схилити їх до розуміння того, що єдиний підхід, який може призвести до встановлення довгострокового миру, це якраз підхід, який ми пропонуємо”, — зазначив доктор політичних наук.

За словами Петренка, ще одне важливе завдання — витіснити з порядку денного будь-які альтернативні “мирні плани”.

“І все це досить складні завдання, оскільки Російська Федерація веде свою гру. Її головне завдання максимум — щоби саміт взагалі не відбувся. І вони вкладають у це багато ресурсів. Завдання мінімум — щоб виникли якісь суперечки, різні заяви, щоб вони [учасники саміту з країн глобального Півдня] не змогли виступити з якоюсь спільною позицією або щоб було мізерне представництво, щоб ніхто, скажімо, туди особливо не поїхав. Тому тут у кожного свої завдання. Як воно буде — побачимо”, — підсумував Ігор Петренко.

Читайте також: Глобальний саміт миру збере представників щонайменше 80 країн: чого очікує Україна

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що комюніке Глобального саміту миру в Швейцарії, узгоджене великою кількістю країн, стане великою дипломатичною перевагою України. Після опрацювання кожного його пункту має бути розроблений детальний план, підтриманий усім світом. Тільки маючи його можна розмовляти з Росією.

Читайте також: Глава МЗС Литви вважає найгіршим сценарієм появу мирних планів, альтернативних українському

Прямий ефір