Законними військовими цілями для українських сил є Кримський (Керченський) міст і військові райони в окупованому Криму. Так вважають аналітики з американського Інституту вивчення війни. А російські туристи стали тікати з півострова через окуповані території України, тим самим зіпсувавши логістику російських збройних сил, яка і так працювала не найкращим чином, повідомляє FREEДОМ.
Росіяни панічно тікають з окупованого Криму створюючи багатокілометрові черги. Керченська поромна переправа працює тільки на вантажні рейси за залізничним сполученням. Російські засоби масової інформації (ЗМІ) повідомляють про те, що в Кремлі обіцяють відновити обвалену опору вагою 600 т до 1 листопада, а поруч зведуть тимчасову переправу.
“Вони зводитимуть поруч тимчасовий міст десь завдовжки 250 м і з нього здійснюватимуть відновлення наявного мосту. Це говорить про складну інженерну конструкцію. Звідси я роблю висновок, що пошкодження має значний характер”, — сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Тим часом жителі окупованого Криму в соцмережах обурені слабким захистом мосту.
“Живу в Криму, і скажу, що міст завжди добре охороняється, дуже все строго. Я не зрозумію, як вони примудряються його підірвати вже вдруге!”, — коментар якоїсь Агнії Белінської в соцмережах.
Також росіяни сумніваються в незламності російського Чорноморського флоту.
“Те, що флот не має аналогів у світі — це байки. За минулі 30 років ми виростили симулякр якраз таки для парадів, показухи й розпилу бюджету”, — коментар такого собі Володимира Бойка в соцмережах.
Після вибуху пропускна здатність Керченського мосту в Криму знизилася вдвічі. Туристів на в’їзд і виїзд із Криму пускають через Мелітополь і Бердянськ.
“Найцікавіше, що зростає логістика наземними шляхами. Наземними шляхами з Криму возять на окуповану територію Запорізької та Херсонської областей техніку, машини, тому що так безпечніше. Можна убезпечитися від прильотів українських HIMARS (“Хаймарс”) або Storm Shadow. Але уявіть собі, що на цій дорозі збільшиться вдвічі, а то й утричі кількість цивільного транспорту”, — сказав військовий експерт, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
Керченський міст — це найважливіша сполучна ланка між Росією та окупованими українськими територіями, яку армія країни-агресора використовує для транспортування військ, танків та інших військових вантажів. До 70% російського озброєння проходило саме цим шляхом.
“Півострів використовується російськими окупантами як великий логістичний хаб для переміщення військ і засобів усередині території України. Ці логістичні труднощі є додатковими ускладненнями для окупантів і надають потенційні переваги для українських Сил оборони”, — зазначив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.
Раніше аналітики Інституту вивчення війни заявляли, що Кримський міст — законна мета для України після анексії півострова Російською Федерацією.
Однак в Офісі президента України (ОПУ) припускають, що удар по мосту міг бути завданий самою Росією, щоб згенерувати скандальний привід для відволікання уваги від президента Росії Путіна. Або ж агресивно впливати на соціальне середовище в самій Росії.
“Так чи інакше все це дуже практично і дуже типово для Росії — примітивні технологічні завдання і примітивні технологічні рішення. І байдуже, що це сильно б’є по репутації “російської армії” і російських спецслужб”, — написав радник керівника ОПУ Михайло Подоляк у Telegram.
Щойно з’являться ресурси, українські військові звільнятимуть анексований Крим. Про це в інтерв’ю виданню The Washington Post заявляв головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Валерій Залужний. Він натякнув, що його не зупинять навіть західні чиновники, які бояться реакції Путіна.
“Щойно в мене з’являться засоби, я щось зроблю. Мені плювати — ніхто мене не зупинить”, — заявив Залужний.
Україна сама вирішує, як їй вести бойові дії. Так підрив Керченського мосту прокоментували в Білому домі. У самому ж окупованому Росією Криму активно діє рух опору кремлівському режиму. Так, на території півострова працює організація “Опір Nації”. Крім того, активізувалася діяльність партизанських рухів “Жовта стрічка” і “Атеш”.
Читайте також: Черговий, але не останній: експерти коментують удар по Кримському мосту