Порти Хорватії стали хорошим доповненням до шляхів експорту українського зерна — деталі від Трофімцевої

Відвантаження зерна на судно. Ілюстративне фото: censor.net

Основним шляхом транспортування агропродукції для Києва залишається Чорноморський “коридор”, безпеку якого забезпечують ЗСУ, а хорватські порти є доповненням до наявних каналів експорту українського зерна. Про це в. о. міністра аграрної політики та продовольства у 2019 році, експосол з особливих доручень у МЗС України Ольга Трофімцева заявила в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Я б, напевно, все-таки хорватські порти розглядала не як альтернативу, а як приємний бонус і доповнення до тих можливих шляхів експорту українського зерна, які опрацьовують або які існують на сьогодні. Зрозуміло, що для українських аграріїв, для тих обсягів зернових і олійних, які вирощують українські фермери, найоптимальнішим є морський шлях й українські порти Чорного моря. Але на сьогодні зрозуміло, у зв’язку з агресією Росії, у зв’язку з блокадою портів, у нас є ось той так званий тимчасовий Чорноморський “коридор”, який був запропонований українськими Збройними силами і який, у принципі, скажімо, був протестований досить успішно”, — сказала Трофімцева.

Крім того, за її словами, як альтернатива останніми місяцями доволі успішно використовуються сухопутні шляхи, попри існуючу заборону на імпорт безпосередньо в сусідні країни з Україною.

“І третій варіант — це трошки, скажімо так, на захід, “коридори”, які прилягають до Дунаю, коридори, які містять, я б сказала, такий комбінований підхід — це річковий транспорт і морський транспорт. Але знову ж таки, не розкриваючи якихось додаткових деталей, з урахуванням того, щоб кораблі якомога ближче трималися або проходили, якщо це можливо, територіальними водами країн-НАТО — це Румунія та Болгарія”, — сказала експертка.

Вона зазначила, що всі ці варіанти — робочі й зараз дозволяють Україні експортувати зернові, незважаючи на атаки Росії на цивільну інфраструктуру в українських портах. За даними Трофімцевої, з початку року Україна вже експортувала понад 5 млн тонн зерна.

Вона також наголосила, що в Чорноморському регіоні дуже важливим залишається фактор військової безпеки для українських портів і комерційного судноплавства. Водночас, і Україна ефективними ударами по військових об’єктах Чорноморського флоту РФ дає зрозуміти, що жодних поступок країні-агресору не буде.

Читайте також: Альтернатива зерновій угоді: Україна почала експорт зерна через морські порти Хорватії (ВІДЕО)

Прямий ефір