Понад тисячу кілометрів, 13 міст: у Києві фінішував всеукраїнський велопробіг ветеранів

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Києві фінішував всеукраїнський велопробіг ветеранів на честь полеглих на війні захисників України. Учасники стартували в Ужгороді та за дев’ять діб подолали 1 120 км, відвідавши при цьому 13 міст — Тернопіль, Хмельницький, Вінницю, Житомир, Білу Церкву та кілька населених пунктів Київської області, повідомляє FREEДОМ.

Перший ветеранський велопробіг у співпраці з командою Міністерства ветеранів України було організовано 2020 року, а маршрут пролягав до нині окупованого Росією Маріуполя Донецької області. У червні минулого року відбувся перший міжнародний пробіг Ужгород — Дармштадт під гаслом пам’яті загиблих українських героїв.  

“Головна мета нашого велопробігу — це вшанування пам’яті захисників і захисниць України. Такі велопробіги ми можемо робити тільки завдяки нашим хлопцям, які захищають Україну. Від початку велопробігу нас було двоє, а потім містами та областями до нас долучилося дуже багато велосипедистів”, — розповів учасник ветеранського велопробігу “Вшановуємо пам’ять захисників України” Іван Балашов.

Під час велопробігу було відкрито рахунок для збору коштів для реабілітації військових, поранених на фронті.

“Велопробіг був організований, щоб популяризувати подвиги наших воїнів. Маршрут вибудовується таким чином, щоб заїжджати в кожен населений пункт та спілкуватися з сім’ями загиблих захисників і захисниць України, молоддю, ветеранами, особами з інвалідністю. Ми це будемо проводити щороку, тому що це — величезний поштовх молоді до ветеранів, які думають, що після поранень життя закінчилося. Воно не закінчилося. Воно починається заново”, — пояснив виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Читайте також: Допомагають українським військовим і переселенцям — історії волонтерів із Бельгії розповіли журналісти FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір