Понад 8 млн переселенців зареєстровано в Україні — яку допомогу надає держава евакуйованим громадянам та в окупації (ВІДЕО)

Евакуація з Донецької області. Фото: dn.dsns.gov.ua

Понад 14 мільйонів українців були змушені залишити свої будинки від початку повномасштабного вторгнення Росії до України, повідомляє Міжнародна організація міграції (МОМ). З них 8 мільйонів виїхали до безпечніших регіонів країни. Внутрішньо переміщеним особам (ВПО) допомагає держава, повідомляє FREEДОМ.

Через щоденні обстріли російською армією з кожним днем все більше громадян України змушені залишати свої будинки та їхати у безпечніше місце. Лише за серпень із гарячих точок та тимчасово окупованих територій України евакуювали близько 45 тисяч громадян, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Обов’язкова евакуація триває у Донецькій області. Лише за добу 1 вересня рятувальники вивезли 10 осіб із зони активних бойових дій.

“Рятувальниками проведено евакуацію 10 осіб з Покровського, Бахмутського та Краматорського районів. Також особовим складом Головного управління під час евакуації у Покровському районі надано допомогу. Її отримали 305 осіб, з них 33 дитини та 20 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Загалом від 24.02.2022 року евакуйовано із населених пунктів Донецької та Луганської областей співробітниками підпорядкованих підрозділів Головного управління 9 853 особи”, — йдеться у повідомленні відомства у Facebook.

На тимчасово окупованих Росією територіях та в зоні бойових дій працює понад 600 медустанов. У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що Україна продовжить їх фінансувати, щоб місцеві жителі, які поки що не можуть залишити окуповані території, могли завжди отримати необхідну допомогу.

“Щомісяця медичні заклади на тимчасово окупованих територіях та прилеглих до лінії фронту одержують 1/12 обсягу річного фінансування. За рахунок цих коштів, зокрема, виплачується заробітна плата медикам, які працюють в окупації. Це наша принципова позиція — підтримувати кожну лікарню, в якій працюють наші медики та надають медичну допомогу нашим пацієнтам, які опинилися у тимчасовій окупації”, — повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко в ефірі національного телемарафону.

За даними останнього дослідження МОМ, понад 8 млн українців мають статус ВПО. Вони можуть претендувати на грошові виплати від держави, тимчасове житло та пільгову іпотеку під 3%. Надають прихисток переселенцям й тисячі українців на підконтрольних територіях.

“Від 1 жовтня тим людям, які надаватимуть прихисток нашим ВПО, за кожну людину виплачуватиметься 900 грн. Зараз це 450 грн. На опалювальний сезон за кожну людину буде додатково 900 грн”, — заявила віце-прем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону.

Війна порушила і безліч юридичних питань. Мільйони українців мали і мають справу з тим, як правильно оформити документи про втрату майна, набути статусу ВПО і не тільки. Для того, щоб надати якісну та доступну правову допомогу, багато юристів та адвокатів об’єдналися у волонтерські ініціативи з надання допомоги на юридичному фронті.

Читайте також: Обов’язкова евакуація з Донецької області: за місяць залізничним коридором скористалися 12 тис. осіб

Нагадаємо, у Польщі офіційно відкрили новий Центр медичної евакуації ЄС для українських пацієнтів. Хаб стратегічно розташований неподалік польського міста Жешува, в якому розташований один із найближчих до України аеропортів.

Прямий ефір