Понад 40 країн світу, зокрема Великобританія, Німеччина, Франція, Італія, США, Японія, Австралія, а також керівництво Європейського союзу, підтримали позов України проти країни-агресора РФ у Міжнародному суді ООН. Про це свідчить спільна заява, опублікована на сайті Єврокомісії.
Метою позову є доказ того, що Росія не мала жодних законних підстав для військових дій в Україні. Також у РФ немає і не було жодних виправдань щодо застосування геноциду щодо українців.
“Ми заявляємо про нашу підтримку заяви України про порушення справи проти Російської Федерації у Міжнародному суді відповідно до Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, метою якого є встановити, що Росія не має законних підстав для вчинення військових дій в Україні на на підставі необґрунтованих звинувачень у геноциді”, – йдеться у заяві.
Країни знову закликали Росію негайно припинити війну проти України, як того вимагає ухвала суду від 16 березня 2022 року. Також країни наголосили на важливості цього судового процесу. Якщо Росія не виконає рішення суду від 16 березня, це вважатиметься ще одним порушенням міжнародного права.
“Ми ще раз наголошуємо, що Росія має відповідати за свої дії. У зв’язку з цим ми вважаємо, що порушення Росією міжнародного права тягне за собою її міжнародну відповідальність, і збитки, які зазнала Україна внаслідок порушень Росією міжнародного права, потребує повного та термінового відшкодування з боку РФ“.
Крім того, країни закликали міжнародне співтовариство вивчити всі можливості щодо надання допомоги Україні у розгляді позову у Міжнародному суді ООН.
Заяву підписали Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Маршаллові острови, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Палау, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Великобританія, США та Європейський Союз.
Прем’єр Чехії заявив, що ембарго на газ не увійде до нового пакету санкцій проти РФ
Україна розриває дипвідносини із Північною Кореєю через визнання так званих “Л-ДНР”
Читайте також: Переговори щодо експорту українського зерна. Чим закінчилася зустріч дипломатів у Туреччині