Понад 25 мільйонів російських кібератак щомісяця — як справляється Україна (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: shutterstock.com

Від початку повномасштабної війни Служба безпеки України локалізувала понад 3,5 тисячі кібератак і знищила понад 35 ботоферм. Про це повідомив виконувач обов’язків голови СБУ Василь Малюк. Фахівці Служби безпеки працюють безпосередньо на прифронтових територіях, і їхнє основне завдання — блокувати зв’язок противника. Українські та міжнародні спецпідрозділи щомісяця відбивають десятки мільйонів атак російських хакерів, повідомляє FREEДОМ.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України кількість спроб зламати державні сайти, транспортні компанії, енергетичний і фінансовий сектор України зросла в десятки разів. Фіксується понад 25 мільйонів кібератак щомісяця. У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України кажуть, що російські хакери націлені насамперед на органи влади, інформаційні ресурси сектору безпеки та оборони, енергетичний, фінансовий, комерційний сектори та на транспортну галузь.

“Є 2 напрямки кібератак — на кінцевого користувача і на інфраструктуру. Інфраструктура більш захищена, ніж кінцевий користувач. На інфраструктуру, коли йдуть кібератаки, працюють цілі підрозділи, групи фахівців з реагування, із запобігання цим кібератакам. Щодо користувачів звичайних, то це дуже проблематично в нашій країні, тому що цифрова гігієна у нас, на жаль, кульгає”, — розповів експерт із кібербезпеки, виконавчий директор Лабораторії комп’ютерної криміналістики Cyberlab Сергій Денисенко.

Найпоширеніший тип кібератак — сканування. Це — збір інформації про систему і мережі шкідливим програмним забезпеченням. У цьому випадку зломщики зчитують паролі, листування, активність у мережі, тобто особисту інформацію. Інша форма кібератак — це спам, шкідливе підключення, експлуатація вразливості, спроби авторизації та DoS-атаки. Завдання російських хакерів — зруйнувати стійкість системи, посіяти паніку і недовіру до влади. З кібератаками борються десятки українських спецпідрозділів.

“З цим борються співробітники СБУ, кіберполіція, спецпідрозділи на базі ЗСУ, які ведуть активну боротьбу з кіберзагрозами. Є й приватні організації, які на волонтерських засадах борються з погрозами, які здійснюються на нашу країну”, — каже Денисенко.

Перемогти в кібервійні Україні допомагають і спецпідрозділи з інших країн. Так, британські експерти в галузі кібербезпеки долучилися до захисту сайтів українських держустанов уже за 35 хвилин після початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Вони відбили десятки хакерських атак на 30 державних веб-сайтів. А ще британські фахівці надають українським кібераналітикам розвіддані, які допомагають обчислити, звідки походить загроза, у чому вона полягає і проти яких цілей спрямована.

“Ми пишаємося тим, що беремо участь у забезпеченні кібербезпеки України. У кіберпросторі російська агресія зустріла оборону не менш значну, ніж на реальному полі бою”, — заявила директорка Національного центру кібербезпеки Британії Лінді Кемерон.

Кібератаки на українські ресурси курирують і організовують усі три основні розвідувальні спецслужби Росії, запевняють британські аналітики. І найактивніша в цій сфері — військова розвідка ГРУ.

“Процес українського кіберзахисту постійно покращується, це динамічний процес. Постійно запроваджуються нові технології, нові методи реагування на ці інциденти, впроваджуються нові технічні засоби, програмне забезпечення, яке передається нашими союзниками, і це дає нам змогу дуже якісно відбивати ці кібератаки, які на нашу країну щодня здійснюються”, — повідомив Денисенко.

Про українсько-британську співпрацю у сфері кібербезпеки не було широко відомо публіці. Тепер про неї з гордістю говорить міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

“Британська підтримка України не обмежується військовою допомогою, ми використовуємо провідний світовий досвід Великої Британії для підтримки кібербезпеки України… Разом ми доб’ємося перемоги над Кремлем у всіх сферах: на суходолі, у повітрі та в кіберпросторі”, — йдеться в заяві Клеверлі на сайті Міністерства закордонних справ Великої Британії.

Читайте також: Україна продовжує роботу зі Starlink Ілона Маска, але шукає й інших партнерів, — міністр Федоров

Прямий ефір