Понад 12 батальйонів перекинули росіяни під Курськ — ситуацію розібрав Романенко

Ігор Романенко. Фото: Facebook

Перекидання військ на Курський напрямок росіяни розпочали приблизно через тиждень після початку операції Збройних сил України. І зараз, за оцінками, змогли зібрати там угруповання чисельністю близько 30 тис. військових. Угруповання має проблеми з управлінням, які російське командування намагається подолати. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Аналізуючи дії противника щодо насичення напрямку живою силою після початку української операції, гість ефіру зазначив, що воно проходило в кілька етапів. Спочатку ЗСУ намагалися протистояти сили, зібрані біля кордону, проте цей опір було легко подолано. Потім противник почав стягувати на напрямок підрозділи з довколишніх регіонів, які були погано укомплектовані і особовим складом, і озброєннями. Вони також не могли ефективно протистояти українським військам. Зараз триває перекидання під Курськ російських військових з фронту, проте не цілими підрозділами, а окремими частинами.

“Вони знімають не загалом полк, бригаду з якихось ділянок фронтів, особливо Східного, але й Південного та Харківського, а знімають батальйони, таким чином, щоб не послабити потенціал виконання завдань на даній ділянці даного фронту. І перекидають. За оцінками десь тижневої давності західних фахівців, розвідок, перекинули понад 12 батальйонів із Харківського, Куп’янського, Запорізького, Херсонського напрямків та нібито бригаду морської піхоти з-під Севастополя, Криму”, — каже Романенко.

Крім того, росіяни перекидають війська “звідусіль, де вони є”, як каже гість ефіру.

“Африканський корпус”, Калінінград, з півночі, з Далекого Сходу”, — коментує він.

Перекидання різних підрозділів із різних ділянок створило для росіян проблеми з управлінням військами на Курському напрямку, зазначає гість ефіру. Проте вважає, що цю проблему поступово долають.

“За різними оцінками, вже зосередили 25-30-тисячне угруповання військ. Це така кількість, яка дозволила б, за оцінками західних фахівців, зупинити наші наступальні дії. За оцінками російських джерел, їм для цього знадобиться 50 тисяч”, — сказав він.

Романенко вважає, що такий підхід противника щодо насичення Курського напрямку дозволяє йому не сильно послаблювати інші, проте послаблення однаково є.

“Не скрізь відчувається, на сході, наприклад, що послабили його потенціал, тому що вони не знімають [війська] на Покровському напрямку, на Торецькому напрямку. Хоча були відомості, що з Часового Яру таки познімали. І Путін продовжує ставити завдання якнайшвидшого просування на Східному фронті… Але так чи інакше, послаблення потенціалу має місце. Наші війська безпосередньо на ділянках вивчають, де і як це відбувається для того, щоб відповідним чином організовувати та підвищувати ефективність в оборонних діях, які там відбуваються”, — сказав Ігор Романенко.

Читайте також: Головну мету Курської операції ЗСУ назвав Сирський

Нагадаємо, на думку доктора політичних наук Ігоря Петренка, наступ України в Курській області завдав серйозного удару по репутації Путіна.

Читайте також: Як операція ЗСУ в Курській області позначилася на фронті — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір