Понад 100 звернень щодо добровільної здачі в полон за добу: спікер “Хочу жити” заявив про сплеск інтересу росіян до проєкту

Здача в полон. Скріншот: uatv.ua

У проєкті для російських військовослужбовців з добровільної здачі в полон “Хочу жити” фіксують різке зростання звернень. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник проєкту Віталій Матвієнко.

“За березень ми отримали понад 3 тис. звернень, щодобово це понад 100 звернень. Це дуже великий показник”, — зазначив він.

Також фіксується різке зростання відвідувань сайту проєкту.

“У січні 2023 року було зафіксовано понад 6 млн відвідувань, а в березні — уже понад 12 млн відвідувань, що говорить про те, що росіяни цікавляться можливістю зберегти собі життя”, — коментує гість ефіру.

Сплеск інтересу росіян до “Хочу жити” спікер проєкту пояснює насамперед очікуванням українського контрнаступу, проте не лише цим.

“Ми фіксуємо сплеск зацікавленості українським державним проєктом “Хочу жити” щодо добровільної здачі в полон. Ця зацікавленість насамперед пов’язана з тим, що очікується контрнаступ Збройних сил України, а також зі збільшенням кількості втрат російських військ на фронті та погіршенням морально-психологічного стану безпосередньо всередині РФ”, — зазначив Віталій Матвієнко.

За його словами, у військовослужбовців РФ, які здаються в полон, є можливість вибору: просити притулку в Україні, якщо вони не скоювали воєнних злочинів, і повернутися до РФ після закінчення війни або бути обміняними. Також Матвієнко повідомив, що низка європейських країн готова інтернувати російських військовополонених на своїй території.

Читайте також: Прихована мобілізація триває в Росії: як не стати “гарматним м’ясом” та здатися в полон цілим — інструкція (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Україні діє офіційний проєкт “Хочу жити”, у межах якого Україна пропонує російським кадровим військовим, мобілізованим громадянам Російської Федерації, а також мешканцям тимчасово окупованих територій України, які були насильно призвані до армії РФ, добровільно здатися в полон. Цей офіційний проєкт, який верифікований Міністерством оборони України, є реальним шансом залишитися живим для всіх тих, кого путінський режим мобілізував на війну з Україною, хто не бажає виконувати злочинні накази військового керівництва, не хоче брати участь у кривавій м’ясорубці. Усім, хто здався в полон, гарантовано:

  • дотримання Женевських конвенцій;
  • триразове харчування;
  • медичне обслуговування;
  • юридичне супроводження з боку міжнародних організацій;
  • регулярний зв’язок із рідними;
  • можливість обміну на військовослужбовців ЗСУ, що у полоні Російської Федерації (якщо таке бажання виявить російський військовополонений).
Прямий ефір