Понад 10 тис. жителів Бахмута — під постійними обстрілами, але не здаються: репортаж FREEДОМ із найгарячішої точки на Донбасі (ВІДЕО)

Зруйнований будинок у Бахмуті. Фото: uatv.ua

Бахмут сьогодні — найгарячіша точка на Донбасі. Щодня російські війська намагаються стерти українське місто з землі — і щоразу ця місія провальна. Свою агресію армія Росії зганяє на місцевих жителях і обстрілює їхні будинки. Попри все, вони продовжують підтримувати життя Бахмута всупереч обставинам, розповідає кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Близько 2,5 тис. буханців хліба роздають у місті щодня під обстрілами. Кількість виданого залежить від частоти обстрілів. Щойно вона збільшується — людей просять розійтися додому. Нині жодна пекарня у місті не працює.

Місцевий житель Сергій приїхав за хлібом на мотоциклі: взяв шість буханців на три двори. Каже, що майже щодня їздить сюди за їжею для себе та сусідів.

“Сам не доїв — сухарі насушив. Сухарі залишаться — песик їсть. Більше живності немає. Собачці, якщо залишається, даємо хліб. Купив комбікорми, кашу варю, іноді хліба підмішую. Кістки обіцяли привезти по п’ять гривень, то це взагалі чудово. Газу немає із 23 травня. У друга камін, на дровах, і дуб у запасі, наглядатиму за його домом і житиму біля каміна, а у своєму будинку доведеться опалення вимкнути”, — розповів Сергій.

73-річна Тетяна Миколаївна, щоб отримати хліб, подолала відстань у 5 кілометрів, йшла із сусіднього селища Опитне до Бахмута. Жінка йшла фактично під обстрілом, щоби забезпечити себе їжею.

“Вночі не спимо. Сьогодні о першій ночі як почали … все ходором ходить. Господи, коли це вже закінчиться, ми так хочемо миру. Вчора поїхала за гуманітаркою, їду назад — дві хати розбиті. Величезні вирви! Все трясеться, земля вгору піднімається! Без світла, без води, газу. Ми вже два місяці так!”, — розповідає жінка.

Тетяна Миколаївна вже виїжджала. Прожила у Дніпрі півтора місяці і повернулася назад — жити під обстрілом. Каже, що без грошей самотньому пенсіонеру далеко від дому важко прожити.

“Мене навіть взули там, курточку дали. Коли почалася стрілянина сильна, нас евакуювали мало не силоміць, я не хотіла їхати. Мене взули, одягли, гуманітарку дали, на Великдень саме опинилися там. Мер нас запросив, дали паски, крашанки. Але гроші скінчилися — все. П’ять тисяч гривень треба за квартиру заплатити, а в мене дві тисячі пенсія. Ось я й приїхала. У мене хоч маленька хатинка, але город є”, — поділилася жінка.

Світлана Миколаївна — теж жителька Опитного. Вона всього лише на рік молодша за свою знайому. Прийшла взяти хліба для себе та сусідів. Говорить, вони не пересуваються самостійно. Доводиться з міста тягнути на тачці для них воду.

У кожному мішку — по 25 упаковок хліба. Чоловіки розносять його додому маломобільному населенню. Кажуть, через те, що пенсіонерам допомогти нема кому — вони й не виїжджають із міста.

Житель Бахмута Володимир не почувається героєм.

“Страшно, а що робити? Потрібно людям допомагати. Ми себе героями не почуваємо. Це теж має хтось робити. Якщо всі поїдуть — хто цим займатиметься?”, — зазначає він.

Сьогодні вибухи чути у Бахмуті буквально щохвилини. Армія Росії намагається взяти місто, знищуючи мирні райони, вбиваючи мирних людей. Захопити Бахмут російським окупантам не вдається вже довгий час. Збройні сили України стримують тиск супротивника і дають хорошу відсіч.

За останні місяці в Бахмуті від обстрілу росіян загинули понад 70 мирних жителів. Так, лише за 8 жовтня одна людина загинула і семеро було поранено. У місті зараз практично немає цілих будинків. І попри все тут залишаються понад 10 тис. жителів.

Читайте також: Бахмут постійно обстрілюють російські окупанти — є загиблий та поранені (ВІДЕО)

Прямий ефір