Поляризація суспільства, штучний інтелект та дипфейки: відмінності нинішніх виборів у США розібрав політолог

Вибори у США. Фото: gettyimages.co.uk

Зараз в американському суспільстві спостерігається поляризація, й неможливо сказати, хто з кандидатів у президенти США переможе. Про це сьогодні, 4 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор політичних наук Ігор Петренко.

“Хтось може сказати, що це краса демократії, але, з іншого боку, це просто показує те, що дуже рівно йдуть кандидати, і, на жаль, є велика поляризація всередині американського суспільства. І тому після виборів буде досить складний період для Америки. І це буде великий виклик… Триває теж тренд на те, що градус поляризації підживлюється. І ця кампанія, вона стала, напевно, ще більш такою, яка грала на негативи, ніж на позитиви. Тобто менше говорили кандидати про свій порядок денний, те, з чим вони йдуть, те, як вони збираються розв’язувати найважливіші питання для американців, а більше все-таки вони займалися тим, щоб лякати виборців і своїх, і чужих, і тих, які не визначилися, що, мовляв, ось дивіться, який негативний сценарій на нас чекає за умови обрання того чи іншого кандидата”, — сказав Петренко. 

За словами політолога, ці вибори у США відрізняються від попередніх використанням штучного інтелекту та дипфейків.

“І цим користувалися штаби різних кандидатів і не тільки. Також ці вибори, вони стали тими, де продовжилися спроби впливу з боку інших країн — і Російської Федерації, і, можливо, ще когось, можливо, навіть Китаю. Знову ж таки, скоріш за все, засилля соціальних медіа відкриває таку скриньку Пандори своєрідну, коли ось можна це використати й навіть так, щоб не сильно наслідити, щоб до тебе потім повернулися з претензіями”, — сказав він.

Петренко також звернув увагу, що у США відбувається певне перезавантаження, оскільки крім виборів президента відбудуться вибори до Палати представників.

“Переобирається повністю склад, і 34 сенатори переобираються, і там теж конфігурація може змінитися. Нам дуже важливо говорити про ці вибори не з погляду особистості президента, а з погляду того, наскільки цей президент матиме інструменти для того, щоб ними скористатися, оскільки ситуація, коли президент демократ, а Конгрес, припустімо, республіканський, не обіцяє нічого хорошого ані нам, ані, в принципі, США, оскільки вона буде підігрівати ту поляризацію, яка є на сьогодні. Тому тут на ці всі процеси потрібно дивитися ширше”, — вважає політолог.

Читайте також: Національні інтереси підштовхуватимуть будь-якого з кандидатів у президенти США продовжувати підтримку України, — Фесенко

Нагадаємо, президентські вибори у США заплановані на 5 листопада 2024 року.

Прямий ефір