“Полудень проти Путіна” — абсолютно легальний спосіб продемонструвати незгоду з режимом, — Орєшкін

"Вибори" президента РФ. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Вибори президента в Росії — це ритуал, завдяки якому президент РФ Володимир Путін підтверджує свою силу і легітимність, утверджується у своєму статусі. Щоб цей процес втратив значущість, його необхідно або висміяти, або саботувати. Таким чином акція “Полудень проти Путіна” здатна продемонструвати, що в Росії існує протестний потенціал, а Путін не має такої електоральної підтримки, яку йому “намалюють” за підсумками виборів. Про це сьогодні, 7 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський політолог Дмитро Орєшкін.

“Те, що в Росії називається виборами, звичайно, не є виборами в нормальному людському сенсі слова. Ніхто там перемогти не може. І взагалі ця процедура не передбачає зміну президента. Але вибори — це важливий державний ритуал, язичницький обряд, який в очах більшості населення ніби легітимізує персонажа на ім’я Путін. Це символічна акція. Що примітивніше суспільство, то важливіші в його житті ось такі ось масові ритуали, які об’єднують”, — розповів він.

Путіну дуже необхідно показати максимальний рівень підтримки, тому необхідно саботувати вибори, щоб наочно показати, що вони сфальсифіковані.

“Виборцям треба показати, що Путін великий і домагається своїх результатів. Путін має виглядати сильним, могутнім вождем. Мета — показати, що Путін має 80% підтримки й поруч із ним нікого немає і близько”, — підкреслив політолог.

Він вважає, що Путін неспроста ліквідував сильних електоральних гравців, опозиційних політиків Бориса Нємцова та Олексія Навального, які й закликали саботувати вибори за допомогою псування бюлетенів або інших легальних способів, а не ігнорувати їх.

“Потрібно або висміяти. Або показати, що все працює неправильно. Саме про це говорив Навальний. Треба прийти до 12-ї години дня 17 березня, щоб показати, що люди розуміють, і є люди, готові протестувати, і що їх не зовсім мало. Абсолютно законний спосіб. І якщо ти туди прийшов, треба взяти бюлетень і акуратно зробити його недійсним, поставити дві-три галочки у два-три віконечка. Прийдіть, проголосуйте і використовуйте цю легальну можливість для того, щоб висловити своє ставлення. Про це ж, зрештою, говорив і Нємцов, і Навальний. І того, й іншого вбили, тому що вони були сильні електоральні гравці. Важливо прийти й взяти участь у цьому флешмобі й в цій демонстрації”, — пояснив Орєшкін.

Читайте також: У Кремля будуть великі проблеми з явкою на так звані вибори президента, — Галлямов

Прямий ефір