Польські фермери продовжують блокувати п’ять напрямків на кордоні з Україною. Станом на ранок сьогодні, 10 березня, там у чергах перебувало 1700 вантажівок. Дуже непроста ситуація у напрямку пункту пропуску “Ягодин”, а також “Шегині”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.
“Якщо говорити про 600 вантажівок, йдеться конкретно про пункт пропуску “Краковець” з українського боку і з польського боку це пункт пропуску “Корчова”. У ніч проти 9 березня польські фермери відмовилися блокувати рух на цьому напрямку. З чим це пов’язано, мені важко сказати, але ці їхні дії будуть короткотермінові, тому що, за інформацією польських колег, фермери мають поновити свої дії з блокування на цьому напрямку десь від 13-го числа”, — розповів він.
За інформацією речника, за минулий день на цьому напрямку був досить інтенсивний потік транспортних засобів в обох напрямках — як у бік України, так і в бік Польщі.
На напрямках КПП “Ягодин” і “Шегині” польські фермери взагалі не пропускають вантажівки, які планують прямувати до Польщі. За останній час не проїхала жодна вантажівка. А в бік України пропускають невелику кількість транспортних засобів. Протягом минулої доби у напрямку “Ягодина” в бік України прямували близько 50 транспортних засобів, а у напрямку пункту пропуску “Шегині” близько 30.
“Якщо говорити про Україну, то і уряд, і профільні міністерства ведуть постійний діалог із польською стороною, щоб розблокувати повністю рух для вантажівок за всіма напрямками, за кожним із пунктів пропуску і повернутися до нормального руху вантажів в обох напрямках. Але ми бачимо, що більше це заковика на території самої Польщі, коли фермери вимагають собі якихось преференцій від Європейського Союзу. І фактично Україна заручник ситуації”, — додав Демченко.
Також речник зазначив, що у зв’язку з тим, що польський напрямок зараз ускладнений для руху вантажівок, спостерігаються черги і в напрямку інших ділянок кордону. Так, у напрямку пункту пропуску:
- “Ужгород” на території Словаччини в чергах станом на ранок перебувало близько 500 транспортних засобів;
- “Тиса” на території Угорщини — близько 1004 вантажівок;
- “Дякове” та “Порубне” на території Румунії — по 500 транспортних засобів.
“Це пов’язано з тим, що водії та перевізники шукають собі напрямки, де вони можуть перетнути кордон, і у зв’язку з цим виникають черги. Але всі ці напрямки, всі пункти пропуску працюють і пропускають вантажівки відповідно до своїх пропускних спроможностей в обох напрямках. Там рух для них не блокується. Але у зв’язку з тим, що зростає кількість охочих перетнути кордон, виникають черги”, — резюмував Андрій Демченко.
Читайте також: Блокада польсько-українського кордону — штучна проблема, вона порушує домовленості України та ЄС, — Мартишев
Нагадаємо, голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський висловив думку, що запровадження Європейським Союзом санкцій на сільгосппродукцію з РФ і Білорусі не буде розв’язанням проблеми блокади польськими фермерами українського кордону.