Польщі та Румунії достатньо посунути “Петріоти” до кордонів України, — аналітик про захист ключових українських об’єктів

Система ПВО Patriot. Фото: twitter.com/oleksiireznikov

Американські зенітні ракетні комплекси Patriot, розгорнуті у Польщі та Румунії, могли б захистити ключові логістичні хаби та енергетичну інфраструктуру України аж до Одеського регіону. Технічно така можливість є, потрібні політичні рішення. Таку думку озвучив в ефірі FREEДОМ сьогодні, 12 квітня, військово-політичний аналітик Дмитро Снєгірьов.

“Польській та румунській стороні достатньо їх посунути до кордону з Україною, щоб прикрити значні території від ракетних ударів. Не хочете передавати нам ці системи “Петріот” в оренду, з викупом? Будь ласка, з вашої території працюйте по аеробалістичних цілях, що вражатимуть українські інфраструктурні об’єкти або на території західних областей, або Одеського регіону. Я нагадаю, дальність ураження системи “Петріот” — до 160 км. Ми розв’язали б низку складних для себе питань прикриття ключових логістичних хабів та енергетичної інфраструктури на значній території України, яка насамперед і потребує захисту системами “Петріот”. Достатньо політичної волі з боку двох цих держав”, — коментує гість ефіру.

Він додав, що системи Patriot можуть одночасно працювати по вісьмох цілях. І саме таке рішення могло б стати гарантією захисту українського повітряного простору. Адже системи ППО, які нині захищають західні області та Одеський регіон, могли бути в такому разі перекинуті до інших, ще більш небезпечних регіонів.

“Оце було б гарантією захисту українського повітряного простору. А не голослівні заяви польського керівництва. Коли вони очима проводжають траєкторію російської ракети, чудово розуміючи, що, маючи можливість її збиття, вони наражають на смертельну небезпеку українську сторону, даючи можливість ракеті залишити повітряний простір Польщі й вразити інфраструктурні об’єкти на території нашої країни. Це не дружні речі. Ми маємо називати речі своїми іменами. Тут уже не до дипломатичних еківоків та езопової мови. Польська сторона має чітко розуміти, що наступним об’єктом вторгнення російських окупантів може бути саме Польська держава”, — висловив думку Дмитро Снєгірьов.

Читайте також: У воєнній доктрині РФ зазначено завдання превентивних ударів по енергоструктурі противника для примусу до капітуляції, — Снєгірьов

Нагадаємо, у ніч на четвер, 11 березня, російська армія завдала по Україні масованого повітряного удару — атакувала енергетичну інфраструктуру.

Прямий ефір