Польща — за збиття російських ракет над Україною: потрібна рішучість союзників Києва (ВІДЕО)

Збита російська ракета "Калібр". Фото: Facebook/Повітряне командування "Південь"

Уранці 2 вересня під час обстрілу російською армією території України Польща підняла авіацію для забезпечення безпеки повітряного простору країни, повідомили в Оперативному командуванні Збройних сил Польщі. Варшава закликає союзників збивати російські ракети та безпілотники до того, як вони зайдуть у повітряний простір держав НАТО, інформує FREEДОМ.

“Членство в НАТО не скасовує відповідальності кожної країни за захист власного повітряного простору — це наш власний конституційний обов’язок… Я особисто вважаю, що коли ворожі ракети прямують до нашого повітряного простору, це буде законною самообороною, тому що коли вони перетинають наш повітряний простір, ризик того, що уламки можуть когось поранити, є значним”, — цитує видання Financial Times міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського.

Думку Сікорського поділяють не всі члени НАТО. Хоча в самій Польщі більшість громадян очікує від влади більш рішучих дій. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією SW Reaserch. У ньому йдеться про знищення російський ракет та безпілотників не над територією України, а в повітряному просторі Польщі. Питання звучало так: “Чи повинна Польща збивати об’єкти, що пролітають над нашою територією під час нападу Росії на Україну, навіть якщо немає впевненості, що це за об’єкти?”. Ствердно відповіли 58,5% респондентів, й тільки 22% не згодні з цією точкою зору.

“Поляки чекають від свого міністерства відповіді, адже в їх повітряний простір залетіли ворожі безпілотні апарати, а повітряні сили нічого не роблять. Куди дивиться міністерство оборони? Звісно, що Сікорський так реагує, і ця позиція співпадає з українською. Тому все поки залежить від партнерів НАТО, до яких поки не долітає, але які дуже не хочуть, щоб долетіло до них”, — сказав керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

Від позиції та рішучості союзників залежить і те, як Україна відповідає на щоденні обстріли російської армії. Президент України Володимир Зеленський наполягає — партнери мають дозволити Силам оборони України завдавати далекобійних ударів по території країни-агресора.

“Щоб дати повний захист та убезпечити наші міста від цієї агресії, потрібно більше підтримки для української справедливої відповіді. Рішення щодо далекобійних ударів по місцях запуску ракет із Росії, знищення російської військової логістики, спільного збиття ракет і дронів. Все те, що допоможе протистояти російському злу”, — написав Зеленський у Telegram.

На думку експертів, для ефективної оборони України потрібен комплекс заходів: не тільки посилення протиповітряної оборони й дозвіл на далекобійні удари по території РФ, а й посилення санкційного режиму.

“Ключовий фактор — це знищення носіїв та засобів ураження на складах, базах зберігання, під час виробництва технічного обслуговування, ну і ще — економічний фактор: намагатися продовжувати тиснути санкційним шляхом не тільки на Росію, а й на ті держави, які дають змогу Росії обходити санкції”, — сказав Лакійчук.

У відповідь на заяву Сікорського про те, що союзники Києва зобов’язані збивати російські ракети та дрони над українською територією, заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане заявив — Альянс повинен зробити все, щоб допомогти Україні, але при цьому важливо уникнути ескалації.

https://www.youtube.com/watch?v=myHdL4rMa_Q

Читайте також: Польща має збивати російські ракети в небі над Україною, — Сікорський

Прямий ефір