Польща може ввести обов’язкову військову підготовку через загрозу з боку Росії. Як пояснили у Збройних силах Польщі, це — єдина можливість підготувати 7 млн резервістів, яких потребує країна. Зараз у Збройних силах Польщі понад 300 тис. резервістів. Але їх середній вік наближається до 45 років. Як Польща і країни Балтії готуються до можливої агресії Росії, розповідає FREEДOM.
Росія буде становити загрозу для безпеки Європи, поки нею керує диктатор Путін, вважає міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Європейським країнам потрібно готуватися до можливої російської агресії.
“Ми не можемо бути впевнені в тому, що буде робити наш великий сусід Росія, поки на чолі цієї країни Путін. Сьогодні Росія — це кривава диктатура, в ній більше політичних в’язнів, ніж у Радянському Союзі, що розпався, і в ній вибудувана імперська ідеологія, якою промивають мізки. Тому Росія під таким керівництвом і з такою державною ідеологією буде становити загрозу до тих пір, поки у неї таке керівництво”, — вважає Радослав Сікорський.
У 2025 році Польща зайняла провідні позиції за витратами на оборону серед країн НАТО — 4,7% ВВП. З них мільярди євро Польща виділяє на закупівлю літаків, ракет, танків і артилерії. Для порівняння: у 2014 році витрати Варшави на оборону становили менш як 2% ВВП. У найближчі роки Польща планує збільшити чисельність своїх збройних сил до 500 тис. осіб. І підготувати мільйони резервістів.
“Ми постараємося підготувати модель до кінця цього року. Щоб кожен дорослий чоловік у Польщі був підготовлений на випадок війни, щоб цей резерв був дійсно порівнянний і адекватний потенційним загрозам”, — зазначив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.
За інформацією польських ЗМІ, уряд Дональда Туска планує розгорнути короткострокові програми підготовки для цивільних, які не мають військового досвіду, в тому числі цільові курси для поліпшення військових навичок. Початковий план полягає в тому, щоб підготувати 100 тисяч осіб до кінця 2026 року, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил Польщі.
“Перша [мета програми навчання] — підвищити доступність і якість резервістів. Зараз в армії багато резервістів, але їх середній вік вже близько 45 років. Добре підготовлені резервісти будуть необхідні для того, щоб вони могли діяти разом з професійними солдатами та силами територіальної оборони. Друга мета ще важливіша — ми повинні підготувати суспільство до наслідків кризи, навіть якщо не всі пройдуть військовий вишкіл”, — пояснив начальник Генерального штабу Збройних сил Польщі Веслав Кукула в інтерв’ю Politico.
Міністри оборони Естонії, Латвії та Литви припустили, що в разі припинення вогню в Україні Росія перекине війська на північно-східний фланг НАТО. Кремль вже розробив плани нарощування військового виробництва та збільшення чисельності своїх військ у прикордонних районах. Крім того, за оцінками Федеральної розвідувальної служби Німеччини, до 2026 року чисельність збройних сил країни-агресора збільшиться до 1,5 млн солдатів. Росія бачить себе в системному конфлікті із Заходом і готується до великої війни з НАТО, впевнені в Бундесвері.
Глава естонського оборонного відомства Ханно Певкур, вважає, що з 600 тисяч російських військовослужбовців, які ймовірно зараз беруть участь у бойових діях, 300 тисяч можуть бути передислоковані.
“Ці люди не повернуться в різні регіони Росії, щоб прибирати кукурудзу або робити щось ще, тому що зарплата, яку вони отримують в армії, у 5-10 разів більша за ту, яку вони могли б отримувати у своєму рідному місті. Ми всі розуміємо, що коли війна в Україні буде зупинена, Росія дуже швидко перерозподілить свої сили. Це означає, що рівень загрози значно зросте”, — зазначив міністр оборони Естонії Ханно Певкур в коментарі Financial Times.
Зараз країни Балтії значною мірою покладаються на союзників. Естонію підтримують британські сили, які можуть бути спрямовані в країну в найкоротші терміни. Литву — німецькі військові, в найближчі місяці вони будуть розміщені на території держави. А Латвію — багатонаціональні сили під керівництвом Канади.
Читайте також: Росія готується до великої війни проти НАТО — звіт німецької розвідки (ВІДЕО)
Нагадаємо, Польща і Румунія розпочали виконання місії НАТО з патрулювання повітряного простору в країнах Балтії.