Коли триває велика війна проти України, союзники використовують усі фактори впливу на Росію. Вони мають бути задіяні всією міжнародною спільнотою. Про це сьогодні, 28 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.
“Польща в цьому плані показує ініціативу, взірець того, як треба реагувати на дії Кремля, вона допомагає Україні протистояти проти російського агресора і закликає країни НАТО і всю світову спільноту спільно виступити з тим, щоб зупинити російську агресію, яка є порушенням всього чинного міжнародного правового порядку і є країною, яка розв’язала найбільшу війну після Другої світової, тобто після 1945 року”, — сказав він.
Так дипломат прокоментував нещодавній виступ президента Польщі Анджея Дуди перед послами країни в різних державах, на якому сказав, що “ми перебуваємо в моменті польської історії, коли граємо на найвищі ставки. На кону стоїть становище, безпека, важливість Польщі в найближчі десятиліття, можливо, навіть століття. Це час, коли вирішується питання якості життя наступних поколінь, поляків, можливо, навіть майбутнє Польщі загалом, майбутнє нації, майбутнє свободи, суверенітету і незалежності”. Звернення було насамперед присвячене тому, що потрібно зупинити війну на території України, щоб вона не переросла на територію Європейського Союзу.
За словами Левченка, для впливу на країну-агресора Росію використовується військова та м’яка сили.
“М’яка сила — це санкції, санкційна політика. Тому що військова сила — це зрозуміло, це військова підтримка України, надання ракет, танків, бронетехніки. Зараз сподіваємося авіації. М’яка сила — це переконання Москви в тому, щоб вона відмовилася від агресивної політики санкційними діями проти фірм, фізичних осіб, а також політичні дії міжнародних організацій для того, щоб ізолювати Росію, показати, наскільки її політика є агресивною і не знаходить підтримки серед більшості країн міжнародної спільноти”, — пояснив експосол.
Читайте також: Партнери України по НАТО мають перестати озиратись на Кремль під час ухвалення рішень, — Зеленський
Нагадаємо, унаслідок російської війни проти України європейські держави озброюються прискореними темпами й посилюють свою оборону. Польща ще торік побудувала довгий паркан на кордоні з Білоруссю. У поточному місяці на ньому остаточно встановили всі системи контролю. У Варшаві кажуть, що саме ця стіна зараз допомагає полякам почуватися захищеними, та ще й Україну підтримувати.