Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко отримав фігурку ядерної бомби від свого міністра оборони Віктора Хреніна. Той сказав, що це модель першої атомної боєголовки, розробленої у СРСР 1949 року. Такий “подарунок” зроблено на тлі того, що російська ядерна зброя нібито нещодавно була розміщена в Білорусі. І тепер Польща активно озброюється на тлі ядерних загроз РФ та Білорусі. Про це заявив сьогодні, 4 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ кандидат історичних наук, голова громадської організації “Центр прикладних досліджень” Андрій Каракуц.
Він зазначив, що Польща за останні роки значно збільшила свої національні сили та активно переозброюється, закуповуючи нове озброєння у Сполучених Штатів, включаючи системи “Петріот” та танки “Абрамс”. Це свідчить про прагнення країни створити власну сухопутну армію, здатну протистояти зростальній російській загрозі.
“Калінінградська область може бути джерелом основних загроз безпеці, включно з можливим розміщенням ядерних боєголовок на системах “Іскандер”, які можуть бути залучені Росією у разі нападу на Польщу. Це є однією з основних причин активного переозброєння Польщі, особливо після 2022 року”, — сказав Каракуц.
Крім того, другим фронтом, з яким стикається Польща, є Білорусь, загроза від якої також зростає.
“Існує розуміння необхідності протистояти військовим викликам із боку цієї країни. Польща готується до можливості використання території Білорусі Росією для дестабілізації ситуації та навіть нападу, що розглядається як безпосередня загроза. У світлі цих загроз Польща вживає заходів для забезпечення своєї безпеки”, — додав експерт.
Каракуц також розповів, що програма ядерного обміну має дуже важливе значення.
“Польща хоче розмістити на своїй території американські авіабомби для того, щоб мати політичні гарантії, що на Польщу не нападуть, що Польща не стане об’єктом агресії”, — додав гість ефіру.
Читайте також: Польща показує взірець, як потрібно реагувати на дії Кремля, і допомагає Україні протистояти агресору, — Левченко
Нагадаємо, внаслідок російської війни проти України європейські держави озброюються пришвидшеними темпами й посилюють свою оборону. Польща ще торік побудувала довгий паркан на кордоні з Білоруссю. У Варшаві кажуть, що саме ця стіна зараз допомагає полякам почуватися захищеними, та ще й Україну підтримувати.