Польща — один із головних претендентів на роль “провідника” інтересів США в ЄС, — політолог

Ілюстративне фото: minfin.com.ua

Нині у ЗМІ активно обговорюється питання про те, що найближчим часом Дональд Трамп як новообраний президент США запропонує свій план припинення війни в Україні. Це питання однозначно буде обговорюватися з Україною, тому що розв’язати таку глобальну проблему без України неможливо. На цьому сьогодні, 14 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував політолог Ігор Рейтерович.

“У США прекрасно розуміють, що розв’язати таку глобальну проблему без участі України неможливо. Російська пропаганда дуже любить розповідати про якесь зовнішнє управління, але насправді Україна — це абсолютно суб’єктна держава, причому суб’єктність України на порядок вища, ніж суб’єктність навіть деяких держав Європейського Союзу. І ця суб’єктність, значною мірою оплачена кров’ю. На жаль, так сталося. Проте тепер Україна з повним правом може вимагати уваги до того, що вона говорить. І до України прислухаються. Я впевнений, що дослухатимуться і далі”, — зазначив політолог.

Він додав, що в цьому питанні Україна відчуває величезну підтримку з боку європейських країн, зокрема, з боку Польщі.

“На цей час Польща — один з основних претендентів на “провідника” інтересів США в Європейському Союзі. Так було, до речі, під час першого президентства Трампа. З великою ймовірністю це буде і під час другого його президентства. І зрозуміло, що водночас Польща, звичайно, буде відстоювати позицію України”, — вважає гість ефіру.

Він зазначив, що країни Європейського Союзу зацікавлені в тому, щоб мир в Україні встановився на умовах самої України.

“Європа розуміє: якщо США поступово відходитимуть або зменшать на якийсь період допомогу Україні, то основний тягар на себе доведеться взяти Європі. Вона не може не взяти, оскільки, на відміну від США, Європа не відокремлена від Російської Федерації океаном. Європа знаходиться тут, вона має величезну кількість кілометрів кордонів безпосередньо з РФ, і вона може бути об’єктом для агресії з боку РФ. Тому в цьому контексті Європа розуміє, що умови справедливого миру для України — це, зокрема, й умови, на яких наполягатиме Європа, і в розробці яких вона безпосередньо братиме участь. Для України це позитивна історія”, — резюмував Ігор Рейтерович.

Читайте також: “З ним працювати дуже складно”: склад президентської команди Трампа оцінив Дубовик

Прямий ефір