Політика Німеччини суттєво змінилася в питанні євроінтеграції України, — Фесенко

Прапори України та Німеччини. Фото: ukrinform.com

Німеччина демонструє лідерство в підтримці України, але потрібно спиратися не тільки на заяви вищих посадовців, а й на конкретні дії. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

Він прокоментував заклик міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок до посилення та реформування ЄС. За її словами, посилення ЄС особливо актуальне на тлі розв’язаної Росією повномасштабної війни проти України. Бербок заявила, що “очевидно, що Україна посилить Євросоюз у найближчому майбутньому”.

“Я сприймаю ці слова всерйоз. Часовий проміжок деякі європейські політики визначають навіть конкретно. Називають, наприклад, і 2030 рік. Щоправда, тут немає єдності, точаться дискусії. Треба не на датах зосереджуватися, вони теж важливі, але на конкретних діях. Тому що зараз дуже відповідальний етап”, — сказав Фесенко.

Політолог звернув увагу насамперед на саму позицію Німеччини.

“Міністерка закордонних справ Німеччини та її партія — давні друзі України, активно нас підтримують. Але ми бачимо загалом позицію Німеччини щодо підтримки і європейської інтеграції України, і євроатлантичної інтеграції. Це дуже важливо. Тому що раніше Німеччина, нехай не прямо, але блокувала питання про членство через різні причини, зокрема через особливі відносини з Росією, через побоювання конфлікту з Росією. Зараз ми бачимо, як політика Німеччини істотно змінилася в цьому питанні, і Німеччина стала набагато відкритішою для України, насамперед у питаннях європейської інтеграції”, — пояснив він.

Також Фесенко нагадав, що і керівництво Євросоюзу позитивно оцінює динаміку євроінтеграції України і готове сприяти цьому процесу.

Читайте також: Міф РФ про “втому” партнерів України руйнується: деталі останніх візитів союзників до Києва — в огляді FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Фесенко висловив думку, що на Україну чекає ще довгий шлях до Євросоюзу і дуже непрості компроміси. Після визначення дати початку перемовин про членство вони триватимуть кілька років.

Прямий ефір