Останнім часом змінилася політика болгарського уряду. Водночас існують ресурси, які транслюють російську пропаганду і суспільство до неї схильне. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Болгарського геополітичного товариства Пламен Димитров.
“З початку червня в Болгарії вже є регулярний уряд чіткої прозахідної орієнтації. Але я не сказав би, що останнім часом якось дуже змінилися суспільні настрої в Болгарії. Просто це — політична зміна, новий уряд сповнений рішучості бути лояльним до союзників у Європейському Союзі та, звісно, підтримує Україну всілякими способами, включно з наданням військової допомоги”, — зазначив він.
Димитров звернув увагу, що російські пропагандистські канали в Болгарії практично неможливо закрити.
“Наприклад, у соцмережах існують проросійські журналісти, які працюють у болгарських ЗМІ, включно з “Громадським радіо Болгарії”. Тож усе, що ще залишається, — це пропаганда”, — заявив експерт.
Він акцентував, що в Болгарії пропаганда більше спирається не на проросійський вектор, а на антизахідний.
“Такі настрої існують скрізь у Європейському Союзі, але в Болгарії вони дуже сильні. І, найімовірніше, ця пропаганда націлена на критику Заходу і прозахідну політику болгарського уряду, ніж на те, щоб вихваляти Росію, Путіна тощо”, — пояснив Димитров.
Експерт висловив думку, що пропаганда фінансується з РФ.
“Я не сказав би, що сильно змінилися настрої болгар і настрої суспільства. Все-таки важливо, що під час виборів зазвичай ці прозахідні, проєвропейські партії отримують більше голосів, ніж проросійські, але все-таки в парламенті представлено проросійські партії, щонайменше, дві”, — уточнив він.
Димитров додав, що російської пропаганди в Болгарії стало менше, ніж було до війни.
Він також звернув увагу, що останнім часом у Болгарії робляться кроки, щоб країна стала трохи далі від Росії у сфері економіки.
“Болгарія збирається взяти назад концесію на нафтопровідному терміналі в місті Бургас, який зараз перебуває в руках російської компанії “Лукойл””, — повідомив Димитров.
Експерт заявив, що Болгарія до кінця року планувала відмовитися від імпорту російської нафти, але, швидше за все, зробить це раніше.
Читайте також: Росія не збирається відступатися від Болгарії, — міжнародний оглядач
Нагадаємо, російський опозиційний політик Геннадій Гудков висловив думку, що для Болгарії немає загрози з боку Російської Федерації, попри те, що в країні є політична криза.