Починаючи з 2011 року, система правопорядку в Росії стала активно використовуватися в інтересах державного апарату, придушуючи різноманітні форми громадянського протесту. Вживання насильства проти затриманих стало нормою, і правоохоронці буквально дозволяють собі будь-які заходи проти громадян з метою досягнення своїх цілей. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова берлінського відділення правозахисної організації “Русь Сидящая” Юрій Боровських.
“У 2008 році було проведено реформу міліції відомим “лібералом” Дмитром Медведєвим, тоді міліцію перейменували на поліцію. Загалом, напевно, після цього все і змінилося. Я б згадав 2011 рік, коли в Росії почалися масові протести, а людей почали затримувати”, — сказав він.
Боровських зазначив, що в період “Болотної справи” багатьох людей засудили, в основному, за двома статтями: 212 — застосування насильства до представників влади, і 318 — участь у несанкціонованих акціях.
“Саме свідчення поліцейських тоді лягли в основу кримінальної справи. Тобто, наприклад, “за скол зубної емалі”, за те, що поліцейські зазнали якихось “моральних страждань”, і людей просто відправляли до в’язниць”, — зазначив правозахисник.
Він також нагадав, що приблизно 2015 року в Росії стартував проєкт під назвою “Російська Ебола”, який збирав дані про смерті затриманих у поліцейських дільницях, СІЗО, колоніях та аналогічних установах.
“І те, що ми бачимо під час повномасштабного вторгнення, система МВС, вона дуже добре працює на путінський режим, і вона виконує свою функцію жорсткого придушення будь-яких форм протесту. Це стосується навіть не тільки політичних активістів, не тільки того, що ми бачили в Башкортостані, але й будь-якої людини в принципі. Неважливо, громадянин Росії чи не громадянин потрапив у відділення поліції, зрозуміло, що там на нього можуть чекати будь-які репресивні заходи, які тільки вважатиме за потрібне поліцейський, щоб вибити з нього якісь свідчення, домагаючись поставлених цілей”, — резюмував Юрій Боровських.
Читайте також: Репресії проти активістів: наслідки протестів у Башкортостані аналізували експерти