Поки в Білорусі буде Лукашенко, вона буде таким самим ізгоєм на світовій арені, як і РФ, — Буряченко

Олександр Лукашенко і Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Лукашенко і його режим несуть таку саму відповідальність за агресію проти України, як і Росія, оскільки абсолютно підтримують її. Тому всі ті санкції та обмеження, які світова спільнота запроваджує зараз проти Росії, також стосуються і мають стосуватися й Білорусі. На це звернув увагу в ефірі телеканалу FREEДOM кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Експерт нагадав, що у відповідній резолюції ООН про російську агресію проти України чітко написано, що Білорусь також є співагресором.

“Є ж відповідна резолюція ООН про російську агресію, де чітко написано, що агресором є і Республіка Білорусь. Тому що з її території на початку повномасштабного нападу на Україну летіли ракети. Тому самопроголошений президент Лукашенко і влада Білорусі несуть абсолютно солідарну відповідальність за російську агресію, підтримуючи її навіть зараз. Ви ж бачите, наскільки Білорусь допомагає боєприпасами зі старих радянських запасів, ті кілька полігонів, які обслуговують мобілізованих у Російській Федерації, що йдуть потім воювати в Україну”, — звернув увагу експерт.

Він зазначив, що нині Білорусь як країна повністю залежить від Росії.

“Вона [Білорусь] давно втратила свою суб’єктність, вона перебуває під окупацією Російської Федерації“, — зазначив Буряченко.

Водночас політолог вважає: народ Білорусі навряд чи так категорично налаштований проти України, як влада Лукашенка.

“Не думаю, що вони настільки радикальні проти України, що готові підтримувати такі агресивні ініціативи РФ. Ба більше, те, що Білорусь досі не вступила у війну, великою мірою якраз свідчить про те, що і окреме керівництво, і спецслужби, і військові, і насамперед громадяни Білорусі якраз проти війни з Україною та роблять усе можливе, щоб це питання затягнути. Але поки в Білорусі буде підконтрольний пропутінський Лукашенко, який, по суті, продав за свою безпеку і за свій вплив суб’єктність Республіки Білорусь Кремлю, доти дві країни — Росія і Білорусь — ітимуть у парі в усіх санкційних та інших діях, що висуваються до агресорів”, — вважає Буряченко.

Він упевнений, що і Лукашенка, і Путіна чекають однакові перспективи, і насамперед тотальна ізоляція. Однак “Білорусь Європі потрібна”.

“І, більше того, Білорусь потрібна Україні. І білоруси — це не росіяни і не москвичі. За участю Білорусі дійсно може реалізуватися такий пояс безпеки щодо Росії. Та й у принципі, багато міжособистісних зв’язків між українцями й білорусами. Тому, як на мене, все-таки єдине, на чому варто зараз акцентувати увагу — на тому законному покаранні Лукашенка і його прихильників, які завели Білорусь у таку тотальну міжнародну ізоляцію. А самим білорусам, мені здається, все-таки потрібно дати шанс на нинішнє самовизначення. Уже коли не буде Лукашенка, нехай вони далі вирішують, чи йти їм разом із Російською Федерацією на дно, чи все-таки їхнє місце — в сім’ї європейських народів, зокрема й у близькому партнерстві з Україною”, — констатував Буряченко.

Читайте також: Ігри Путіна і Лукашенка в ядерний шантаж можуть призвести до знищення Білорусі, — Буряченко

Прямий ефір