Поки ухвалюються рішення, противник купірує майбутні проблеми, — аналітик про застосування далекобійної зброї по об’єктах у РФ

ATACMS. Ілюстрація: gettyimages.com

Рішення про завдання ударів по військових об’єктах в РФ західною зброєю одного разу будуть ухвалені партнерами України. Проте затягування призводить до того, що Росія встигає підготуватись. Про це в ефірі FREEДОМ сказав директор аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

“Я процитую президента Зеленського, який неодноразово говорив, що фундаментальні рішення спізнюються на певні періоди: одні — на рік, інші — на два… Правильні, хороші рішення будуть ухвалені, я впевнений у цьому. Але Росія відводить свою авіацію на такі відстані, на які ми не зможемо добивати навіть ракетами, які нам дадуть і дозволять. Виходить, доки ухвалюються рішення, противник переживає шок, починає погрожувати ядерною зброєю, всім чим завгодно, якщо ви дасте ракети… Потім він бачить, що це буде нешвидко, і починає, це як у психології, ухвалення цього, а потім уже усунення проблеми”, — коментує гість ефіру.

Він наголосив, що саме це можна зараз спостерігати: Україна домагається дозволу на удари далекобійними ракетами по російських аеродромах — Росія відводить літаки.

“Потім буде ухвалено рішення, але ми знову опинимося на початку шляху, якщо беремо кейс авіації. Ми знову будемо напрацьовувати якісь схеми, говорити з нашими партнерами, знову про щось просити, вони знову думатимуть. Це погана практика, але вона в концептуальних речах чомусь постійно працює. Хто більше захищений у цій ситуації? Ми як країна, на яку напали, або Російська Федерація, яка є агресором? Це риторичне питання”, — сказав Олег Лісний.

Читайте також: У момент передачі партнерами далекобійної зброї юридично вона стає нашою — Україна має повне право бити по території ворога, — Подоляк

Нагадаємо, питання застосування західної зброї по території РФ знову стало дуже актуальним на тлі Курської операції Сил оборони. Партнери України визнають, що вона має право і повинна захищатися. Ось тільки офіційного дозволу на вільне використання далекобійної західної зброї, закріпленого в документі, поки що немає.

Прямий ефір