Досі немає жодного успішного прикладу співпраці РФ та КНР у сфері інноваційних технологій, — Чигадаєв

Прапори РФ і Китаю. Ілюстрація: gettyimages.com

Пекін не може відкрито піти проти Заходу та його санкцій щодо Росії. КНР хоче мати доступ до західних ринків та новітніх технологій. Китай робить усе у своїх інтересах. Тому деякі компанії таємно співпрацюють із РФ, постачаючи їй компоненти. Зокрема йдеться про виробництво БпЛА. Такою думкою сьогодні, 30 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився китаїст, магістрант програми “Китайські дослідження” Лейпцизького університету Олексій Чигадаєв.

“Швидше за все, Китай дійсно щось виробляє для Російської Федерації. Але це не цілі машини, а якась великовузлова збірка або якісь частини БпЛА. Але тут треба зробити позначку, що Китай не діє на користь Росії. Китай робить усе лише у своїх інтересах. Це вигідно продавати Росії. Тому цілком реально, що якась приватна компанія може цим займатися”, — так китаїст прокоментував інформацію європейської розвідки про те, що Китай постачає до Росії спеціально розроблені військові безпілотники для випробувань на війні в Україні.

За його словами, китайський уряд не може контролювати цей процес.

“Насправді ринок Китаю просто величезний. Уявіть, у РФ — 140 млн населення. А у Китаю — 1,4 млрд. Тому знайти компанію, яка виробляє або постачає компоненти до РФ, досить складно. Та й контроль уряду над усіма компаніями, які є у Китаї, дуже перебільшений. Тому ми бачимо, що багато китайських компаній підпадають під санкції, у тому числі й вторинні. А все тому, що багато з них справді йдуть на співпрацю з РФ на свій страх та ризик. Якщо вони бачать, що це принесе їм користь та гроші, вони на це йдуть. Як тільки вони розуміють, що їх можуть прихлопнути, вони закривають торгівлю. Ми бачимо це все на прикладах банків”, — зазначив Чигадаєв.

Водночас він зазначив, що досі, попри оптимістичні заяви російського уряду про плідну співпрацю з Китаєм, немає жодного успішного прикладу технічної взаємодії РФ з КНР.

“Нагадаю, протягом майже десяти років Китай будував Росії широкофюзеляжний літак. Минулого року цей проєкт закрився офіційно. Зараз є інформація про те, що Китай вироблятиме дрони для РФ. Подивимося, що з цього вийде. Але ще раз зазначу, що ми не маємо жодних успішних історій російсько-китайської технологічної взаємодії”, — констатував Олексій Чигадаєв.

Він наголосив на тому, що Китай робить те, що йому вигідно.

“Китай робить те, що вигідно йому. Власне, він отримує доступ до військових технологій не лише в Росії та Україні. Ми чули про шпигунські скандали, пов’язані з тим, що Росія передала якісь технології подвійного чи військового призначення. Тобто тут Китай спекулює своїм економічним становищем. Знаходиться в позиції країни, яка користується ослабленим економічним станом Росії й фактично “пилососить” усю технологічну сферу. Адже ніхто не говорить про те, що ці технології у майбутньому будуть передані Росії. Ніхто не говорить про довгострокову співпрацю. Китай візьме технологію, зробить своє та попрощається”, — резюмував Олексій Чигадаєв.

Читайте також: Китайська компанія постачає РФ військові безпілотники для проведення випробувань в Україні, — The Times

Прямий ефір