Погрозами та тортурами женуть на штурми: у військах РФ своїх не шкодують (ВІДЕО)

Російські окупанти. Фото: ukrinform.ua

Ознаки навмисного винищення солдатів. Родичі військовослужбовців однієї з військових частин РФ поскаржилися Путіну, що бійців кидають на штурм Авдіївки, щоб узяти місто до “Прямої лінії” з президентом. Документ підписали 100 людей. Мовляв, 10 місяців вони живуть в окопах на передовій та постійно перебувають під обстрілами. А після початку активної фази наступу в листопаді на штурми відправляють навіть поранених, передає FREEДОМ.

Родичі розповідають, що мобілізованих однієї з військових частин, що дислокуються на тимчасово окупованій території Донецької області, з жовтня цього року почали відправляти до “штурмових бригад” під Авдіївкою.

“25 листопада у них там на місці вийшов черговий указ, щоб легкі та середні поранені доліковувалися вже в окопах. “ДНРівських” взагалі не шкодують: збирають залишки — і знову в штурм. Поспішають… женуть до “Прямої лінії” Володимира Путіна та Нового року. Результат якийсь потрібний. Всі довкола кажуть, що візьмемо Авдіївку, і далі переговори”, — заявила дружина одного з мобілізованих в інтерв’ю виданню “Важные истории”.

Відправляти під тортурами мобілізованих на “м’ясні штурми” — звична практика для російського військового командування. Так, братів Семена та Геннадія Кіскорових із Новокузнецька Кемеровської області забрали на війну проти України в жовтні минулого року. На фронті вони були тяжко поранені та відмовилися продовжувати службу. Проте командування погрозами та тортурами змушує їх іти у штурмовики.

“Спочатку нас, відмовників, відправляли на будівництво, а потім наказали прив’язувати до дерева, не годувати і не напувати. Військовослужбовець за контрактом повернувся після госпіталю та відмовився йти на бойове завдання. Тоді його офіцер побив і наказав прив’язати до дерева. І щоби відпустили, потрібно було платити по 50–100 тисяч рублів. Іноді наручники цвяхом прибивали до дерева ще, щоб людина не могла навіть сісти. Це не тільки для відмовників, але й для тих, хто попався п’яний чи наказ не виконав. Тут будь-яке слово — наказ”, — розповів мобілізований Семен Кіскоров.

У штурмовики відправляють навіть на милицях. Так, 49-річний мешканець Підмосков’я Михайло потрапив на війну в жовтні минулого року. У квітні 2023 року його було поранено. Пошкоджено зв’язки, меніск та кістку. Через запальний процес нога не може загоїтися. Проте чоловіка визнали придатним та збираються направити до штурмової бригади.

“У нього замість зубів залишилося п’ять пеньків, а блендер із собою туди не візьмеш. На питання, як йому їсти там на фронті, у частині відповіли: “Нічого, там тушкованка м’яка”. За 14 місяців мій симпатичний, міцний чоловік перетворився на старого хворого діда. Зморщився, почорнів і залишився без зубів. Вони просто занапастили людину, як і мене, його дружину”, — заявила Ірина, дружина Михайла, в інтерв’ю виданню “Важные истории”.

А у Москві призвали на службу хлопця з епілепсією. Зараз він у шпиталі — у військовій частині він знепритомнів, і в нього почалися судоми.

За словами правозахисників, призиваючи людей із проблемами зі здоров’ям, військкомати не порушували закон, оскільки законом про мобілізацію медичної комісії не передбачено.

Невдоволення ситуацією, що склалася, зростає і серед самих росіян. Так, згідно з опитуванням “Левада-Центру”, питання про закінчення війни — головне, і його хотіли б поставити Путіну росіяни під час його ” Прямої лінії”, яка відбудеться 14 грудня. “За” висловився 21% респондентів. Це запитання виявилося втричі популярнішим, ніж про підвищення зарплат та пенсій.

Прямий ефір