Поглинути Білорусь — зовнішньополітична мета президента РФ Путіна (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Поглинання Білорусі залишається пріоритетом президента Російської Федерації Володимира Путіна. Номінально, Мінськ і Москва ще з 1999 року утворюють союзну державу, але реальні механізми злиття не були розроблені, і яким буде це об’єднання було не до кінця зрозуміло, повідомляє FREEДОМ.

Повномасштабна війна Росії проти України надала Кремлю нові можливості. З перших днів повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, Путін тисне на Мінськ з вимогою повноцінно вступити у війну. Досі цього не сталося, зокрема, завдяки колосальній роботі українських дипломатів.

Російських військ у Білорусі стає дедалі більше — заявив Валерій Ковалевський, представник із закордонних справ об’єднаного перехідного кабінету Білорусі, тіньового уряду Світлани Тихановської. Два центри навчання військ на території країни вже готують мобілізованих росіян до війни проти України. Крім того, Олександр Лукашенко заявив, що Москва вже почала передавати ядерну зброю Мінську.

Росія вивезла з Білорусі практично всі запаси військової техніки та боєприпасів, а білоруський ВПК ремонтує російську техніку та готує новобранців. Зупинити співучасть країни в російських злочинах можуть насамперед самі білоруси. І така робота ведеться за двома напрямками.

Лідерка білоруських опозиціонерів Світлана Тихановська та її соратники ведуть переговори із західними демократіями про розширення санкційного тиску на режим Лукашенка. Водночас білоруський полк імені Кастуся Калиновського у складі Збройних сил України (ЗСУ) бере участь в обороні України. Підрозділ уже має чималий бойовий досвід і продовжує набір добровольців. Своєю стратегічною метою білоруські добровольці називають повалення режиму Лукашенка.

“Ми звісно ж підтримуємо полк Кастуся Калиновського саме в їхній боротьбі за незалежність, свободу та територіальну цілісність України. Що стосується подальших дій, то в першу чергу тут потрібно консультуватися з урядом України. Тому що такі дії передбачають їхню безпосередню участь, та їхню згоду на такі сценарії. Ми розуміємо, що тут напряму зачіпається сфера міжнародного права. І це може кваліфікуватися певним чином”, — сказав представник із закордонних справ об’єднаного перехідного кабінету Білорусі Валерій Ковалевський.

І аналітики, і західні лідери сходяться на думці, що демократизація Білорусі зараз безпосередньо пов’язана з успіхами ЗСУ на полі бою. Чим критичніша для режиму Путіна ситуація на фронті, тим менше ресурсів зможе отримати режим Лукашенка.

“Російський президент явно хоче поглинути деякі сусідні території: він має такий план щодо України, і, очевидно, це також його план щодо Білорусі. Ось чому так важливо, щоб ми підтримували Україну, ось чому так важливо, щоб у нас була дуже конкретна розмова про гарантії безпеки”, — заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц у виступі на урядовій конференції.

Лукашенко зробив Білорусь співучасником злочинів Росії та позбавив країну суб’єктності. Це доводить розміщення на території держави російської ядерної зброї.

Читайте також:Російська ядерна зброя на території Білорусі — це елемент фарсу, — Коваленко

Прямий ефір