Поглиблення військового співробітництва між Північною Кореєю та Російською Федерацією змушує Південну Корею та її союзників готуватися на практиці протистояти новим інструментам ведення війни, які раніше обмежувалися виключно територією України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розказав експерт з міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.
Так він прокоментував масштабні тристоронні навчання “Лезо свободи”, які 13 листопада розпочали США, Південна Корея та Японія із залученням підрозділів сухопутних військ, Військово-морських сил, Військово-повітряних сил та кібервійськ. На думку експерта, йдеться про логічний та вимушений крок з боку союзників з огляду на поглиблення військового співробітництва між КНДР та Російською Федерацією, яке вже вийшло далеко за межі обміну технологіями та взаємної інтеграції військово-промислових комплексів.
“Тобто зараз ідеться про те, що північнокорейські військові безпосередньо перейматимуть досвід російської армії в Україні, і цей досвід рано чи пізно буде спрямований проти Південної Кореї та проти всіх союзників, які стоятимуть на боці Південної Кореї… І Південна Корея, і її союзники змушені проводити більше навчань і з трошки іншими акцентами. Бо раніше досвід російсько-української війни становив інтерес в Азійсько-Тихоокеанському регіоні з погляду суто теоретичного, тобто яким чином еволюціонує війна та бойові дії, технології, які там використовуються, як це впливає на тактику й стратегію, й це все було в контексті аналізу, вивчення, просто взяття до відома. А зараз настає абсолютно нова реальність”, — сказав Жовтенко.
Він вважає, що зараз це вже питання готовності союзників щось протиставити в практичній площині тим інструментам та тим практикам ведення війни, які рано чи пізно північнокорейські військові все-таки внесуть в армію КНДР, і питання часу, коли це обернеться проти Південної Кореї.
“Для того, щоб і війська Південної Кореї, і війська Сполучених Штатів, Японії та інших союзників у регіоні були готові на практиці протистояти ось цим новим інструментам ведення війни, які раніше обмежувалися виключно територією України, такі навчання, про які ми зараз говоримо, вони не просто бажані, вони потрібні. І логічно буде припустити, що таких навчань, чим далі, тим більше ми бачитимемо з боку якраз Південної Кореї та її союзників у регіоні”, — сказав Жовтенко.
Читайте також: Москва за допомогою пакту з Північною Кореєю імітує законність своїх злочинів, — Жовтенко
Раніше політолог Володимир Фесенко висловив думку, що через Росію може бути оформлений новий пакт найагресивніших режимів у сучасному світі.