Погляд КНР на російсько-українську війну: чого очікувати від Пекіна (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Китай опинився в патовій ситуації: продовжений незадовго до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Договір про всеосяжну дружбу Пекіна і Москви виявився бомбою уповільненої дії. Аналітики вважають, що тепер на міжнародному рівні політика Китаю міцно асоціюється з путінською диктатурою, інформує FREEДОМ.

“Стратегічні та економічні витрати для Китаю будуть тільки зростати. У Сі немає іншого виходу, окрім як залишитися з Путіним. Відмову від підтримки в Москві сприйняли б як непрощенну зраду, але вона мало вплинула б на налагодження зв’язків з Європою. Припинення китайської підтримки Путіна також могло б прискорити поразку останнього в Україні, що дозволило б США швидше зосередити свою увагу на Китаї. Сі потрапив у стратегічну пастку. Його попередні рішення, які раніше здавалися майстерними, дедалі більше й більше схожі на програшну ставку”, — написав політичний оглядач агентства Bloomberg Мінсін Пей в авторській колонці.

Пекін намагається вийти з цієї ситуації з найменшими втратами.

Візит до Москви глави канцелярії комісії ЦК Компартії Китаю відбувається одразу після виступу міністра закордонних справ КНР Цинь Гана на Пекінській конференції з безпеки. Він звинуватив західні демократії в затягуванні війни в Україні.

“Китай глибоко стурбований ескалацією конфлікту, що триває, і можливістю виходу ситуації з-під контролю. З моменту початку кризи Китай завжди займав об’єктивну і неупереджену позицію, засновану на суті питання. Ми закликаємо відповідні країни негайно припинити розпалювати вогонь, звинувачувати Китай і роздмухувати риторику “сьогодні Україна, завтра Тайвань”, — заявив Цинь Ган.

На думку аналітиків, таким чином Китай відповів на заяву держсекретаря Сполучених Штатів Ентоні Блінкена про те, що Пекін готується передати зброю Росії, і що Вашингтон буде готовий на це відреагувати.

Уряд КНР анонсував, що 24 лютого, у річницю початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, генсек Компартії Китаю Сі Цзіньпін презентує свою формулу миру. На думку експертів, це буде чергова пропозиція припинити вогонь, сісти за стіл переговорів і, фактично, заморозити конфлікт.

“Ми знаємо, що Китай, наприклад, планує подавати альтернативні українським резолюції в ООН, щоб залучити якомога більше країн так званого Глобального Півдня на їхню підтримку. Там буде ця ідея: не підтримувати Україну військовим шляхом, припинивши постачання озброєння, але закликаючи до якихось перемовин із Росією. І, ймовірно, саме це говоритиме Сі Цзіньпін під час свого виступу 24 лютого, бо Китай анонсує нову формулу миру саме на річницю повномасштабного вторгнення”, — сказав головний координатор Free Hong Kong Center Артур Харитонов.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню Corriere della Sera висловив сподівання, що Пекін не надаватиме підтримку Росії. “Інакше ми ризикуємо отримати Третю світову війну”, — сказав лідер України.

Читайте також: У чому суперечливість і подвійність політики Китаю щодо війни проти України, пояснив Фесенко

Прямий ефір