Подолати емоційне вигоряння: як у Дніпрі проводять спеціальні тренінги (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Понад 70% населення України останні два роки живе у постійному стресі. Шокова травма, спричинена війною, впливає на емоційний стан людей. Як наслідок — з’являються дратівливість, ознаки депресії, панічні атаки та емоційне вигоряння. Як його подолати, навчають у Дніпрі на спеціальних тренінгах, їх проводять у центрах соціальних служб, інформує FREEДОМ.

Олексій — залізничник. Разом із дружиною виховує двох усиновлених хлопців. Каже, для них це велика відповідальність. А під час повномасштабної війни до неї додалася і постійна тривога за життя дітей. Подружжя зрозуміло — вони зіткнулися із психологічним вигорянням.

“Моє поняття вигоряння — це певний вид втоми. Не фізичної, а все ж моральної. Втомлюються всі. Під час війни це ще більше накладається на нашу свідомість”, — каже Олексій.

За допомогою подружжя звернулося до психологів. Виявилося, що вигоряння під час війни стало поширеною проблемою.

“Людина протягом тривалого часу перебуває в емоційній напрузі. На фоні цього з’являються апатія, депресія. Дуже тяжкі емоційні стани, з яких важко вийти самостійно. І необхідно, щоб поряд постійно перебували люди, які можуть підтримати. Або треба звертатися до спеціалістів”, — розповідає начальниця відділу соціально-психологічної роботи та підтримки сімей Дніпровського міського центру соціальних служб Катерина Ікол.

На тренінгах психологи використовують метафоричні карти. Це набір різних картинок, які використовуються для діагностики та обробки психологічних проблем. По тому, як люди сприймають зображення, фахівці розуміють, що людині необхідно в цей час.

При емоційному вигорянні фахівці насамперед радять не боятися виявляти емоції. І звертатись за допомогою. Лише у 2023 році у центрах соціальної допомоги провели понад 100 психологічних тренінгів та півтори тисячі індивідуальних консультацій.

Читайте також: Медики-переселенці знаходять нову роботу у Дніпрі: історії двох лікарів (ВІДЕО)

Прямий ефір