Протести в Ірані не припиняються, і тепер люди виходять з вимогою повного демонтажу Ісламської держави, заснованої імамом Хомейні в ході Іранської революції 1979 року. Вирішити іранську проблему без такого демонтажу практично неможливо. Таку думку висловив сьогодні, 13 грудня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
“Зважаючи на те, що ми бачимо в Ірані, зараз починається другий етап Іранської революції. Я говорю про революцію, тому що іранці самі називають це революцією, і починається нова масова мобілізація. Зараз формується більш чітке розуміння у людей, що потрібно робити. Виникають політичні сили в Ірані і формуються чіткі вимоги за кордоном. Ймовірно, найближчим часом ми побачимо нові хвилі протестів. Паралельно ми бачимо, як протест поступово стає насильницьким: виникають групи, які нападають на підрозділи басиджів (проурядової мілітаристської організації з функціями народної міліції, — ред.) та Корпусу вартових ісламської революції. По суті, ми бачимо переростання цих протестів у революцію чи громадянську війну”, — коментує експерт.
За його словами, зараз усі ресурси для придушення протестів перебувають у руках влади, і вона зможе це зробити. Однак це дуже дорого обійдеться для країни, зведе нанівець її розвиток. Водночас, шанси протестуючих Семиволос оцінює досить високо, наголошуючи на ознаках розколу в правлячій групі.
“Є шанси, що революція може бути успішною. Я б давав десь 40% на 60%, тобто 40% на те, що революція може бути успішною. Дуже багато залежить від мобілізації. Якщо у повсталих ресурсів виявиться більше, і вони зможуть мобілізувати значну частину населення, якщо говорити просто, то вивести в Тегерані 2,5 млн на вулиці, вважайте, наступного дня цього режиму не буде”, — прогнозує директор Центру близькосхідних досліджень.
Читайте також: Іран може вийти з конфронтації з Україною через масові протести, — експерт (ВІДЕО)