Падіння платоспроможного попиту в Росії пов’язане з невпевненістю росіян у завтрашньому дні. Таку думку сьогодні, 11 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економіст, керівний партнер Фонду стратегічного управління Дмитро Потапенко.
“Ключовим питанням є впевненість у завтрашньому дні, як говорили за радянської влади. І ключове питання на сьогодні — це падіння платоспроможного попиту, яке пов’язане з тією самою невпевненістю”, — сказав він.
Потапенко зазначив, що в Росії заробітні плати особливо не просіли. Згідно з інформацією сайтів з рекрутменту типу HeadHunter, у Москві є зарплати в мільйон рублів на топові посади, кур’єри можуть отримувати від 1 000 до 1 500 доларів.
“Такі зарплати є і це скидати з рахунків не можна. Тому становище росіян не покращилося, але якщо погіршилося, то загалом це не сильно значуща величина, тому що ключовою є товарна інфляція. Товарна інфляція становить від 30 до 40%. Загалом, призводить до того, що люди переходять у той режим, у якому вони були ще за радянської влади, коли вони жили окремо від держави, городом і додатковими якимись доходами”, — сказав Потапенко.
Читайте також: “У Росії парадоксальна історія”: вплив санкцій Заходу оцінив фінансист
Раніше повідомлялося, що Кремль витрачає величезні суми на ведення безглуздої війни проти України, водночас рівень життя в самій Росії падає. Згідно з соцопитуваннями, проведеними наприкінці минулого року, 35% населення стали економити навіть на продуктах харчування.