План Росії знищити енергосистему України провалився — розбір (ВІДЕО)

Иллюстративный скриншот: uatv.ua

Енергетична система України працює без дефіциту потужності. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко. Починаючи від 10 жовтня 2022 року, внаслідок регулярних масованих російських ракетних атак 50% об’єктів української енергетичної інфраструктури були або знищені, або пошкоджені. Щодня енергетики ведуть роботу з відновлення пошкоджених об’єктів. Україна виходить з опалювального сезону з профіцитом потужностей і достатніми запасами енергоресурсів, повідомляє FREEДОМ.

Уже три тижні в енергосистемі України не діють обмеження для споживачів. За словами Галущенка, Україна виходить зі складної зими повністю забезпечена паливом.

“Станом на 3 лютого 2023 року запаси вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ становлять 1160 тис. тонн. Це на 375 тис. тонн більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Запаси природного газу в підземних сховищах України становлять 9,7 млрд м кубічних”, — поінформував міністр енергетики України під час розширеного засідання Президії Конгресу місцевих і регіональних влад.

На думку експертів, РФ стратегічно програла, оскільки не досягла своєї мети — залишити українців без електрики та опалення взимку. Держава-агресор використала для обстрілів об’єктів критичної інфраструктури України понад тисячу ракет і дронів.

“Росія витратила на те, щоб зруйнувати українську енергетичну систему, близько тисячі ракет, сотні дронів, але нічого не змогла досягти. Дійсно, ситуація була критичною — багато пошкоджень, але мінімум для функціонування економіки та життя населення наша енергетична система забезпечила. Тому ніхто не замерз цієї зими, попри складнощі”, — сказав директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

До наступного опалювального сезону Україна посилить захист систем розподілу електроенергії та об’єктів генерації. Проєкти передбачатимуть бетонні покриття та заглиблення під землю. Також будуть використані засоби протиповітряної оборони.

“Тому плануємо реалізувати заходи, які убезпечать розподільчі підстанції від ворожих дронових і ракетних атак. Відповідні проєкти вже розроблені та скоро будуть реалізовані. Будемо це робити протягом року, готуючись до наступного опалювального сезону”, — цитують прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в повідомленні на сайті КМУ.

Подолати наслідки атак російської армії на енергетичні об’єкти Україні допомагають західні партнери. Як повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Україні передадуть партію сонячних панелей для забезпечення електроенергією критичної інфраструктури. Італійська енергетична компанія ENEL готова надати 5700 панелей.

“Ці панелі здатні покрити 11 тис. кв. м дахів громадських будівель і зможуть забезпечувати електроенергією школи, лікарні та пожежні частини. Я впевнена, що інші європейські компанії, а також інші члени ЄС будуть натхненні цим першим кроком, щоб Україна могла працювати на чистій електроенергії, виробленій вдома”, — сказала фон дер Ляєн.

Від осені 2022 року Росія почала регулярно обстрілювати енергетичну інфраструктуру України. За даними уряду України, станом на грудень фактично 50% енергосистеми було пошкоджено або зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції та більшість ГЕС. За 4,5 місяці опалювального сезону в енергооб’єкти України влучило 255 російських ракет і дронів.

Читайте також: Одна з основних цілей російських атак — українські енергетики відновлюють високовольтну підстанцію (ВІДЕО)

Прямий ефір