План Кремля — залишити на окупованих територіях не більше ніж 20% місцевих жителів, — Лисянський

Маріуполь. Фото: 5.ua

Кремль намагається позбутися місцевого населення, здебільшого не лояльного до нього, на окупованих територіях України. Подібні плани Росія не соромиться виносити до публічної площини. Так, менше ніж рік тому вони були представлені у працях російського політтехнолога Семена Уралова. Про це сказав директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський, коментуючи в ефірі FREEДОМ звіт юристів Global Rights Compliance про застосування росіянами тактики голоду в Маріуполі, що його було передано до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

“Він [Уралов] там розписує на майбутнє систему геноциду українського народу, що на захоплених територіях необхідно залишити лише 20% населення, яке там мешкає. І це він говорить не тільки про ті території, які були окуповані у 2014 році, а й про новоокуповані. Це плани окупантів, розумієте? І, відповідно, ці праці, те, що вони там пишуть, фактично підтверджують той алгоритм, за яким вони діяли, захоплюючи міста”, — констатує гість ефіру.

Лисянський пояснює: саме так окупанти діяли проти мирного населення Маріуполя Донецької області.

“Що таке технологія голоду, яку вони в Маріуполі здійснили? Це фактично блокада місцевого населення для того, щоб місцеве населення якнайбільше страждало, щоб більша частина або поїхала, або була вбита, або померла в цій блокаді. Це пряме порушення міжнародного гуманітарного права та Женевської конвенції. І вони про це, не соромлячись, пишуть зараз”, — каже він.

Правозахисник наголошує: мета блокади Маріуполя полягала не у примусі до здачі, а саме у зменшенні кількості місцевого населення.

“Як я сказав, вони про це відкрито пишуть у своїх працях, що їм не потрібно 90-100% проукраїнськи налаштованого населення на окупованих територіях, їм необхідно там 20%, вони про це прямо говорять… А це — прямий мотив та прямий намір здійснення цієї технології блокади, технології голоду. В цьому випадку, я вважаю, що це — прямий геноцид українського народу, мотиви та цілі якого поплічники окупантів прямо описують”, — каже гість ефіру.

Він також нагадав, що блокадою Маріуполя злочини окупантів проти його мешканців не обмежуються.

“Після того, як вони вбили, зруйнували, скільки ще місцевих жителів вони кинули до в’язниць? Скільки вони потім ще дітей, підлітків, молоді фільтрували у своїх фільтраційних таборах? — коментує Павло Лисянський.

За його словами, опублікований звіт надзвичайно важливий для міжнародних інстанцій, особливо тих, які пристають на пропаганду та вплив Кремля.

Читайте також: Вбивці під маскою “визволителів”: звірства росіян на окупованих територіях 

Нагадаємо, до Міжнародного кримінального суду (МКС) передали нову доповідь про злочини Росії. У ній йдеться про те, що окупаційна армія РФ цілеспрямовано застосовувала тактику голоду під час 85-денної облоги українського Маріуполя на початку 2022 року. Це вважається воєнним злочином. Такий висновок є основою досьє, яке юристи компанії Global Rights Compliance у співпраці з українським урядом подали до МКС у Гаазі.

Прямий ефір