Курська область залишається пріоритетним напрямком для російської сторони як з військового, так і з політичного погляду. Залучення військовослужбовців із Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР, Північна Корея) демонструє не стільки зміцнення позицій Росії, скільки дефіцит особового складу та обмеженість ресурсів. Прагнення Кремля мінімізувати втрати й утримати контроль над Курською областю вимагає значних зусиль, включно з введенням елітних підрозділів і співпрацею з КНДР. Про це сьогодні, 4 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
Активні бойові дії на території Росії мають для Кремля не тільки військове, а й політичне значення.
“Сили оборони України [6 серпня 2024 року] зайшли на територію Російської Федерації й ведуть там бойові дії, утримуючи частину цієї території. Для Путіна це дуже серйозний політичний ляпас. Він чутливо переживає такого роду дії, і тому це один із пріоритетних фронтів“, — зазначив експерт.
Так, у Курській області розгорнуто велике російське угруповання, що налічує понад 60 тисяч військовослужбовців.
“На Курський напрямок росіянами заведені так звані елітні частини, а також частини морської піхоти, повітряно-десантної, механізованої“, — повідомив Романенко.
Особливістю ситуації в Курській області є залучення північнокорейських військовослужбовців на боці Росії. Це явище має як військове, так і геополітичне значення.
“Північнокорейські військовослужбовці використовуються, щоб показати і міжнародний вплив Росії, мовляв, що Путін залучив у цю війну ще одну країну, причому ядерну“, — акцентував спікер.
Також в умовах значних втрат Росія відчуває кадровий дефіцит, що змушує її залучати сили з Північної Кореї та проводити додаткові заходи для зниження втрат.
“Північнокорейцям створюють окремі умови, виділяють поверхи в медичних структурах, щоб показати їхню значущість і зацікавити Кім Чен Ина в подальшій співпраці“, — пояснив експерт.
У військовому відношенні північнокорейські війська відіграють роль легкої піхоти, навченої за застарілими стандартами.
“З військової точки зору РФ потребує поповнення особового складу. У військових діях північнокорейських солдатів використовують як легку піхоту, причому з підходами, прийомами середини минулого століття. Це масоване застосування піхоти шеренгами. У сучасних тактичних діях такий підхід не виправданий“, — прокоментував Ігор Романенко.
Читайте також: Принизлива для Росії залежність від КНДР буде зростати — оцінка політолога
Як повідомлялося раніше, до Курської області перекидають нових військових КНДР для посилення російських позицій. Причина — значні втрати північнокорейських солдатів.
Читайте також: Північнокорейські солдати отримують на війні проти України унікальний досвід: ризики для Сеула озвучив Селезньов